Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ezek a bértámogatás feltételei
A hazai cégek állami bértámogatást kapnak minden kényszerszabadságról visszatérő alkalmazottjuk után. Violeta Alexandru munkaügyi miniszter tájékoztatása szerint a kormány három hónapon át fedezi a legalább 15 napos kényszerszabadságról visszatérő alkalmazottak alapfizetésének 41,5 százalékát. Az állami támogatás feltétele továbbá, hogy a munkaadónak vállalni kell, hogy legalább egy évig nem szünteti meg azt a munkahelyet, amire támogatást kap. A munkaadó előbb ki kell adja az alkalmazottak teljes fizetését, majd utólag, kérésre kapja vissza annak 41,5 százalékát a megyei munkaerő-ügynökségtől. Bevezettek egy másik fajta támogatást is, miszerint ha a cégek 16 és 29 év közötti, illetve 50 év fölötti személyeket alkalmaznak, egy évig megtérítik azok fizetésének 50 százalékát, de nem többet, mint havi 2500 lejt. Ezzel a támogatással azok alkalmazását szeretnék ösztönözni, akik a járvány időszakában hazatértek külföldről.
Digitalizálás 30 nap alatt
A sürgősségi állapotban eltöltött két hónap alatt láthattuk, hogy krízishelyzetben az állam nem partnere a vállalkozásoknak, mutatott rá Édler András. A kereskedelmi és iparkamara elnöke szerint az állami intézmények alkalmazottai voltak az elsők, akik százszázalékos bérezés mellett, vírusmegelőzésre hivatkozva bezárták a hivatalok kapuit. Ennek egyetlen pozitív hozadéka az, hogy Romániában 30 nap alatt megoldották az állami hivatalok digitalizálását, amit nem tudtak megvalósítani az elmúlt 30 év alatt. Hozzátette: született emellett néhány hasznos intézkedés, ilyen a kényszerszabadság intézményének bevezetése, az adófizetési határidők eltolása és a vállalkozásokat támogató IMM Invest kedvezményes hitelprogram, amely viszont nehezen működik. Másrészről gondot jelentett és sok zavart okozott, hogy az állam képviselői, a miniszterek, a kormányfő, az államelnök összevissza kommunikáltak, és sokszor egymásnak is ellentmondtak.
Kényszerszabadság
Ismét kényszerszabadságra küldi 1100 dolgozóját a francia Renault tulajdonában levő Dacia gépkocsigyár, mivel az alacsony megrendelések miatt nem tudja foglalkoztatni valamennyi alkalmazottját. A Daciának mintegy 15 ezer alkalmazottja van a mioveni-i gyárában, május végén naponta 1200 járművet szereltek össze.