Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jól fizet a közszféra
A közszférában dolgozók közel 40 százalékkal jobban keresnek, mint a magánszektor alkalmazottai, derült ki a Pénzügyi Tanács jelentéséből. E szerint az állam fizetésekkel járó kiadásai tavaly 18,8 százalékkal, azaz 16,2 milliárd lejjel nőttek az egy évvel azelőtti periódushoz képest. Európai uniós viszonylatban Romániában a tavalyi év zsinórban második olyan volt, amikor az állami költségvetés bevételeihez képest a legmagasabb a bérekre fordított összegek aránya, így az elérte a 33,8 százalékot. A közszférában dolgozók bruttó átlagbére havi 6472 lejt tett ki, ami 36,6 százalékkal több, mint amennyit átlagban keresnek a magánszektorban dolgozók. Az Országos Statisztikai Intézet adatai pedig arra mutatnak rá, hogy idén áprilisban, a koronavírus járvány miatt 185 lejjel csökkent az átlagbér, bruttó 5201 lejre. Járvány idején az egészségügyben és szociális ellátásban dolgozók átlagbére emelkedett 3,2 százalékkal, míg a közszféra más területein csökkenést mértek. A magánszektorban a szállodák és éttermek dolgozói kerestek legkevesebbet áprilisban, de a legtöbb ágazatban csökkenést jegyeztek.
Szigorított földvásárlás
A spekulatív jellegű földszerzés megfékezését célozza az a törvénymódosítás, amely szerint csak az vásárolhat Romániában termőföldet, aki legalább öt éve lakhatási/letelepedési engedéllyel rendelkezik, ugyanennyi ideje foglalkozik mezőgazdasággal, és szerepel az adónyilvántartásban. Eredetileg az agrárvégzettség is a kritériumok között szerepelt, de azt kivették a törvény szövegéből, számolt be Sebestyén Csaba. Az RMDSZ-es képviselő – aki a Romániai Magyar Gazdák Egyesületének elnöke is – elmondta: a módosítással valójában az elővásárlási joggal rendelkezők körét bővítették, hiszen eddig elővásárlási joguk volt a termőföldek bérlőinek, a szomszédos bérlőknek, a 40 évnél fiatalabb gazdáknak, illetve az államnak. Ezt a sort egészíti ki most az ötéves letelepedési határidő és a mezőgazdasági tevékenység feltétele. Ugyanakkor, ha senki nem jelentkezik az eladásra kínált területre, az bárkinek eladható, mondta Sebestyén Csaba. Hozzátette: a törvénymódosítás célja az volt, hogy kiszűrje a spekulatív célú földszerzést, és a termőföldet megőrizzék a helyi közösségek számára.