Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az országos átlag alatt
Kovászna megye az országos lista végén van az átlagbér tekintetében, derült ki a ziare.com tanulmányából, amelyben a romániai megyék átlagfizetését elemezték. Eszerint Bukarestben és Kolozs, Temes, Ilfov, illetve Iași megyékben annyira magas a fizetések szintje, hogy ezek alakítják az országos átlagbért. A többi 37 megyében mind az országos átlag alatt vannak az átlagbérek. Az Országos Statisztikai Intézet szerint tavaly 5163 lej volt a bruttó országos átlagfizetés, ami kézben 3020 lejt jelent. Ehhez képest országos szinten Hargita megyében volt a legalacsonyabb a nettó átlagbér, alig 2349 lej. Hátulról a második Teleorman megye 2360 lejjel és harmadik Kovászna megye 2379 lejjel, ami az országosnál 20,3%-al százalékkal kevesebb.
Dráguló hitelrészletek
Megugrott a lejalapú bankhitelek havi részletének kiszámításakor alkalmazott háromhavi irányadó bankközi kamatláb. A ROBOR tegnap 2,09 százalékra nőtt az előző napi 2,07 százalékos szintről. Ez a mutató múlt héten kezdett növekedni azt követően, hogy a parlament elfogadta azt az ellenzék által kikényszerített indítványt, amely 40 százalék nyugdíjpont emelést irányoz elő. A nyugdíjemelés hírére növekedésnek indult a ROBOR miatt megnőhetnek a lejalapú bankhitelek részletei.
Viszi a járvány a pénzt
A járvánnyal kapcsolatos többletkiadások miatt az év első 8 hónapjában államháztartási hiány meghaladta az 5 százalékot, azaz 54,77 milliárd lejre nőtt – közölte a pénzügyminisztérium. A deficit több mint felét a koronavírus-járvány elleni védekezésre és gazdasági intézkedésekre költötte a kormány. Ez idő alatt 22 százalékkal nőttek a szociális kiadások, ami magában foglalja a szeptember 1-től hatályba lépett 14 százalékos nyugdíjemelést. A közberuházásokra fordított összeg 27 százalékkal emelkedett, ami az elmúlt tíz év legmagasabb összege. A román kormány idén 3,8 százalékos gazdasági visszaesés mellett 8,6 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányra számít. Ez viszont tovább romolhat a 40 százalékkal emelendő a nyugdíjak miatt. A költségvetési tanács szerint ilyen körülmények között elengedhetetlen az állam bevételeinek növelése, ami adóemelésben valósulhat meg.