Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Van hová fejlődni…
Idén a GDP közel 6 százalékát adhatja az IT-ágazat, és öt év alatt ez 10 százalékra nőhet. Két év alatt negyedével nőtt az informatikai ágazatban dolgozók száma, derült ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból, amely szerint 2017-ben még csak 93 ezer számítástechnikai szakember dolgozott Romániában, 2019 végére azonban már 115 ezer. Négy informatikusból három Bukarestben, Kolozsváron, Temesváron vagy Iași-ban dolgozik. Bár a Digitális Székelyföld kezdeményezés célja, hogy a régióban 2025-re a gazdasági termelés legnagyobb hányadát az informatika és a digitalizálás jelentse, ám van még hova fejlődni, hiszen a hivatalos statisztika szerint tavaly Háromszéken mindössze 250, Hargita megyében 400 informatikus dolgozott.
Elment a kedv az italozástól?
A koronavírus-járvány jelentősen visszavetette az italozási kedvet Romániában. Az Euromonitor piackutató szerint idén sörből 7, pálinkából 20 százalékkal kevesebb fogyott, mint tavaly. Ez főként a vendéglők, szórakozóhelyek bezárásával magyarázható, mert míg a nyugati országokban a szeszes italok többségét a kiskereskedelem adja, vagyis az emberek otthonukban italoznak, addig Romániában a vendéglátóipar értékesíti az alkoholos italok 60–70 százalékát. A hazai sörpiac forgalmát jelentősen visszavetette, hogy a járvány miatt idén elmaradt az olimpia és a labdarugó Európa-bajnokság is, amikor általában megnő a fogyasztás.
Ár-összehasonlító a Google-en
A legnagyobb internetes kereső ár-összehasonlító alkalmazást tesz elérhetővé, amellyel egyrészt online vásárláskor lehet összevetni a webáruházak ajánlatait másrészt követni lehet a kiszemelt termék árának alakulását. A Google – Price Insights funkciója arra is javaslatot tesz, hogy a kiszemelt árut melyik webüzletből lehet legolcsóbban megvásárolni. Az árkövető eszköz pedig arra alkalmas, hogy a vásárló egy adott termék árának időbeli alakulása alapján el tudja dönteni, érdemes-e azonnal vásárolni, vagy jobb várni az árak esésére. Gazdasági szakértők szerint a Google ár-összehasonlítójával a vásárlók járnak jól, mivel a kereskedők rá lesznek kényszerítve az árversenyre.