Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Óriási bérszakadék
A hazai közalkalmazottak átlagban 45 százalékkal keresnek jobban mint a magánvállalkozásoknál dolgozók – mutat rá az Országos Stratégiai és Előrejelző Bizottság. Elemzésük szerint jövőre még jobban elmélyül a különbség a közszférában és magánszektorban dolgozók bérei között, hiszen előrejelzésük szerint 2021-re a közalkalmazottak bruttó átlagfizetése 7141 lejre nő, miközben a magánkézben levő vállalkozások alkalmazottainak 5078 lejes átlagbért vetítenek elő. Sorina Faier, az Elite Searchers munkaerő-toborzó cég vezetője rámutatott: a magáncégeknél dolgozók fizetései összefüggésben állnak a teljesítménnyel és a vállalkozás anyagi helyzetével, miközben a közszférában folyamatosan nőttek a bérek, hiszen azok nem függenek az elért eredményektől vagy az alkalmazottak teljesítményétől.
Képtelenek pénzt lehívni
Idén ér véget az Európai Unió aktuális hétéves költségvetési ciklusa és Románia a rendelkezésére álló 22,5 milliárd eurós pénzkeret alig 38,9 százalékát, vagyis 8,8 milliárd eurót sikerült eddig lehívnia – vonta meg mérleget Marcel Boloş uniós pénzekért felelős miniszter. A jövő évben kezdődő új uniós költségvetési ciklusra kivételesen igyekeznek jobban felkészülni a romániai hatóságok, mutatott rá nemrégiben Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint azonban korai lenne még pezsgőt bontani, hiszen a most készülő stratégiákat a decemberi választások után alakuló kormány még átírhatja.
Támogatnák a vendéglátóipart
Állami támogatási rendszert dolgoz ki a kormány a vendéglátóipar és a privát kulturális szektor megsegítésére – nyilatkozta Ludovic Orban. A miniszterelnök azt mondta, más európai országok mintájára támogatási rendszert dolgoznak ki a vendéglátóipar (szállodák, panziók, vendéglők, kávéházak) megsegítésére. Ennek keretében az érintett vállalatok idei forgalmában regisztrált veszteség (a 2019-es forgalom és a 2020-as forgalom közötti különbség) 20%-át téríti meg az állam. Orban hozzátette: a támogatási rendszer jóváhagyásáért az Európai Bizottsághoz fordulnak.