Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Minden negyedik nyugdíjast szegénység fenyeget!
Romániában a nyugdíjasok 23,5 százalékát a szegénység fenyegeti, miközben ez az arány az Európai Unióban átlag 15,10 százalék, derült ki az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat jelentéséből. Romániában tavaly 1442 lej volt a nyugdíj átlagértéke. A nyugdíjasok kilátásai legrosszabbak Lettország és Észtországban, hiszen ott 54, illetve 51,30 százalékuk nem számíthat gondtalan öregkorra. Az Európai Unió leggazdagabb tagországában, Luxemburgban fenyegeti legkevésbé a nyugdíjasokat a szegénység réme, hiszen alig 7,4 százalék tartozik ebbe a kategóriába. A statisztikák szerint a magyarországi helyzet jobb például mint Németországban, Ausztriában, Svédországban, Finnországban és Hollandiában, hiszen Magyarországon a nyugdíjasoknak mindössze 11,1 százalékát veszélyezteti a szegénység.
Minimálbérben utolsók között
Romániában mindössze 458 eurót tesz ki a minimálbér, e tekintetben az utolsók között vagyunk az Európai Unióban, hiszen mindössze a bolgár (332 euró) és magyarországi (442 euró) alkalmazottak kapnak ennél kisebb minimálbért, derült ki az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat jelentéséből. Az Európai Unió 21 tagállamában a legmagasabb minimálbér 6,6-szor nagyobb, mint a legalacsonyabb. Az unió déli részén, a minimálbér havi 700 és 1100 euró között van. Hat uniós tagállamban, főleg az északnyugati országokban – Franciaország, Németország, Belgium, Hollandia, Írország és Luxemburg – a minimálbér meghaladja a havi 1500 eurót. Hat tagállamban nincs minimálbér.
Magas a külkereskedelmi mérleg hiánya
Tavaly 18,3 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, ami 1 milliárd euróval több, mint amit 2019-ben jegyeztek, közölte az Országos Statisztikai Intézet. Eszerint Románia tavaly 62,1 milliárd euró értékben exportált, ami 9,9 százalékos visszaesést jelent az előző évhez viszonyítva, míg az árubehozatal 6,6 százalékkal 80,562 milliárd euróra csökkent. Az export 73,6 százaléka, illetve az import 73,5 százaléka az európai uniós államokkal folytatott kereskedelemben valósult meg.