Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken nem pörög az ingatlaneladás
Februárban országos szinten felpörgött az ingatlaneladás, 50.147 ingatlan cserélt gazdát, ami 1411-el több mint januárban volt – derül ki az országos kataszteri hivatal (ANCPI) jelentéséből. A februári magán- és tömbházlakás és földterületek eladása 576-al volt több, mint tavaly ebben az időszakban. A legtöbb ingatlant, szám szerint 8592-őt Bukarestben értékesítettek, ezt követi Ilfov megye (3986) és Brassó megye (2781). Országos szinten Kovászna megyében cserélt gazdát a legkevesebb ingatlan, februárban mindössze 159 házat, panellakást vagy földet adtak el Háromszéken.
Románia gazdasága bővült a legnagyobb mértékben
Az Eurostat keddi jelentése szerint 2020 utolsó negyedévében a román gazdaság 4,8 százalékkal nőtt az azt megelőző negyedévhez képest. Az Európai Unió tagországai közül ez volt a legerőteljesebb bővülés. Az elmúlt év utolsó negyedében az EU gazdasága 0,5%-kal zsugorodott. A legnagyobb növekedést Romániában (+4,8%), Máltán (+3,8%), Horvátországban és Görögországban (+2,7%) jegyezték. Korábban a Román Statisztikai Intézet lefele, 4,8%-ra módosította a tavaly utolsó negyedévi visszaesést, ám ez nem befolyásolta azt, hogy tavaly egész évben 3,9 százalékkal csökkent a román gazdaság teljesítménye.
Csökkent az OTP Bank Románia nyeresége
A koronavírus-járvány miatt tavaly 76 százalékkal, 92 millió lejről 22 millió lejre csökkent az OTP Bank Románia adózás utáni nyeresége. Fatér Gyula, az OTP Bank Románia vezérigazgatója szerint 2020-ban mindenki terveit elsöpörte a világjárvány. Felmérték a kockázatokat, 70 millió lej értékben hoztak létre plusz céltartalékot, és folytatták a növekedési stratégiájukat, amelynek célja, hogy 2024-re elérjék az 5 százalékos piaci részesedést Romániában. „Sikerült finanszíroznunk a helyi gazdaságot, támogattuk a törlesztőrészletek elhalasztását, és pénzügyi segítséget nyújtunk mind a kisvállalkozásoknak, mind a nagyvállalatoknak. Mindeközben új bankfiókokat nyitottunk, digitalizáltuk a banki szolgáltatásainkat, és 200 új alkalmazottal bővült a csapatunk” – nyilatkozta Fatér Gyula, az OTP Bank Románia vezérigazgatója.