Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megkérdőjelezett adó
A kormánypártok nem értenek egyet az RMDSZ által szorgalmazott szolidaritási adó bevezetéséről. A kormányülésen tárgyalták az évi 100 millió eurónál nagyobb forgalommal rendelkező vállalatokra kivetendő szolidaritási adó bevezetésének lehetőségét, ám az RMDSZ által javasolt és a PSD által támogatott intézkedés bevezetését a PNL ellenzi. A téma kapcsán Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester elmondta: az országban 316 multinacionális céget érintene az intézkedés, hogy egy meghatározott ideig fizessék be szolidaritási adóként az éves forgalmuk egy százalékának megfelelő összeget. Ez közel 7 milliárd lejes bevételt jelentene az államnak, amiből olyan szociális kiadásokat lehetne fedezni, amelyekkel Románia átvészeli az egészségügyi, gazdasági válságot.
Jutalmazzák az alkalmazottakat
A romániai vállalatok 77 százaléka jutalmazza év végén valamilyen formában az alkalmazottait – derül ki az eJobs állásközvetítő portál tegnap közzétett felméréséből. A cégek 28 százaléka karácsonyi prémiumot fizet, 18 százaléka plusz szabadnapokat biztosít, 16 százaléka ajándékcsomaggal lepi meg a beosztottakat, 15 százaléka tizenharmadik fizetést folyósít, teljesítménybónuszt fizet, vagy pedig csapatépítő tréninget, illetve tombolát tart, 12 százaléka karácsonyi mulatságot szervez, 11 százaléka pedig semmilyen formában nem jutalmazza a munkatársakat.
Gazdasági recesszió jöhet
Az OTP Bank Románia elemzői szerint az év harmadik negyedévében érezhetően lelassult a romániai gazdasági fellendülés, az utolsó negyedévben pedig enyhe recesszióra is esély van. Az OTP Bank közleménye szerint a hazai gazdaság teljesítménye meghaladta a járvány előtti szintet, és az infláció emelkedése már érezhető hatást gyakorol a lakosság jövedelmére is. „(…)A 4. járványhullámon negatívan befolyásolja az utolsó negyedév növekedési ütemét. Ennek ellenére, idén a bruttó hazai termék 7,2%-os növekedésére számítunk. Az év vége felé mérsékelt recesszióra is van esély, míg az energiaárak gyors emelkedése miatt jövőre 3,6%-ra lassul a GDP növekedése”.