Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kifagyott termények
Kovászna megyében 130 hektár répa károsult az áprilisi fagyok miatt, a legtöbb veszteséget a Kovászna és Réty térségbeli répa- és repceföldekről jelentették. A ribizli-ültetvények is mintegy 50 százalékban károsultak, illetve a kiskertek gyümölcsfáit is megviselte a fagy. Könczei Csaba szerint egyelőre nem tudni, lesz-e állami kárpótlás, viszont azért fontos a kárfelmérési jegyzőkönyv elkészítése, mert nem veszíti el a csatolt támogatásokat az a gazda, akinek terméshozam-kötelezettsége is van.
Támogatás méhészeknek
Legtöbb 15 ezer eurós beruházási támogatásra pályázhatnak a méhészek. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Ügynökség (AFIR) idei pályázati kiírásában csökkentette a kis farmok minimális értékét. Korábban csak a 150 méhcsaláddal rendelkező méhészek pályázhattak, idén már 75-tel is lehet próbálkozni. A kisméretű farmok fejlesztésére kiírt pályázat összértéke 100 millió euró, ebből 21 milliót a hegyvidéki övezeten gazdálkodóknak szánnak. A pályázatokat idén július 31-én fogadják az AFIR székhelyén.
Farmalapú támogatás?
A 2020 utáni EU-s költségvetési ciklusban a jelenlegi területalapú mezőgazdasági támogatás helyett farmalapú rendszer bevezetését szorgalmazza Phil Hogan. Az Európai Bizottság mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős biztosa ugyanakkor évi legtöbb 150 ezer euróban szabályozná a nagy farmok támogatását, az így megspórolt összegeket a kisgazdaságok között osztanák szét. Achim Irimescu volt mezőgazdasági miniszter szerint Románia a jelenleg alkalmazott területalapú, hektárban kifejezett támogatás megőrzését szeretné elérni, mivel a hazai mezőgazdasági parcellák széttagoltsága miatt ez a rendszer előnyösebb a gazdák számára.