Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Adómentes minimálbér
Adómentességgel ösztönözné a pénzügyminisztérium a minimálbér emelését. A közvitára bocsátott törvénytervezet szerint, ha a munkaadók önkéntesen megemelik 200 lejjel a minimálbéren foglalkoztatott dolgozóik fizetését, akkor erre a többletre nem kellene személyi jövedelemadót, nyugdíj- és egészségügyi járulékokat fizetni. Ezt azt eredményezné, hogy az érintett alkalmazottaknak gyakorlatban havi 200 lejjel emelkedne a kézbe kapott fizetése. Ha a tervezetet elfogadják, akkor az intézkedés június elsejétől december 31-ig lesz érvényes.
A küldeményeket is ellenőrzik
Egy közvitán lévő törvénytervezet adatközlési kötelezettséget vezetne be a postai szolgáltatók számára. Ennek az intézkedésnek az a célja, hogy az adóhatóság (ANAF) be tudja azonosítani azokat a személyeket, akik térítés ellenében adnak el különböző javakat, ám ezután nem fizetnek adót. Például ha valaki kézműves termékeket készít, ezt online értékesíti, és gyorsfutár szolgálattal küldi a vásárlónak. A vevő a csomag kézhezvételekor kifizeti az áru ellenértékét, ezért az eladónak adót kellene fizetnie. Mivel bevezetik a postai szolgáltatók adatközlési kötelezettségét, azok az általuk kiszállított csomagokról és bevételezett összegekről időszakonként jelentenek majd az adóhatóságnak, amelynek így lehetősége lesz ellenőrizni, hogy az eladó a bevételére fizetett-e jövedelemadót.
Több a kis fizetés
A hazai munkaszerződések több mint 70 százalékát bruttó 5000 lejnél kisebb összegre kötötték meg, ami azt jelenti, hogy az érintett alkalmazottak háromnegyede 2925 lejt vagy annál kevesebbet kap kézbe – mutat rá a Profit.ro elemzése. Ugyanezen elemzés szerint az országban összesen 104.600 alkalmazott bruttó fizetése haladta meg a havi 20 ezer lejt. A munkaszerződéseket nyilvántartó online adatbázis a Revisal adatai szerint az országban alig 14-en keresnek 20 ezer eurónál többet. A valóságban viszont többen kereshetnek ennyit, mivel a topmenedzserek jelentős részének nem egyéni munkaszerződése, hanem menedzseri szerződése van, aminek felbontása viszont lényegesen egyszerűbb, mint a munkaszerződésé.