Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Adóellenőrzések mindenfelé
Tíz célpontot ellenőriznek ezekben a napokban az adóhatóság ellenőrei, jelentette be Lucian Heiuș, az ANAF elnöke. Ez szerint az adóellenőrök és munkafelügyelők országszerte 300, magas adókockázatú céget választottak ki, ahol a feketemunkát is vizsgálják. Elkezdték az éjszakai szórakozóhelyeken az elektronikus pénztárgépek használatának és adózási szokásoknak az ellenőrzését. Vizsgálódnak a kriptovalutákkal kereskedőknél is, és eddig 100 magán, illetve jogi személynél azonosítottak több mint 171 millió eurós bevételt, amiből 54 millió euróra elmulasztottak adót és társadalombiztosítást fizetni. Az ANAF vizsgálja az online felületeken és a gépjárművel kereskedőket is, akik szintén nem fizetnek adót. Az adóhatóság tömeges ellenőrzéseket tart a magánszemélyeknél is, és augusztusban azt derítették ki, hogy 18,9 millió lejnyi adót nem fizettek be. 4,6 millió lej volt az egy személynél megállapított legnagyobb különbség a bevallott és valós jövedelme között. Újdonságként ellenőrzik a különböző internetes fórumokon tevékenykedő influenszereket is, akik bevételeik után elmulasztanak adót fizetni. Heiuș szerint ellenőrzik még a nagy adófizetőknél a nyereség csökkentése céljából elszámolt kiadásokat, illetve a rendezvénytermeket, hogy maradéktalanul bevallják-e jövedelmeiket.
Bűnvádi eljárás a kanyarban
Az Országos Adóhatóság (ANAF) 53 ezer olyan hazai céget jelentett fel a rendőrségnél, amelyeknek 60 napnál régebbi tartozásuk van az államkassza fele. Egy idén márciusban életbe lépett törvénymódosítás értelmében ugyanis bűncselekménynek minősül, ha a cégvezető a határidőtől számított 60 napon belül nem fizeti be adókötelezettségeit az államkasszába. Az ANAF által feljelentett cégek össztartozása 380 millió lej, ám közülük többen 100 lej alatti összeggel tartoznak. Esetükben várhatóan nem indul büntetőjogi eljárás, hiszen a rendőrségnek nincs elég nyomozója, hogy egyszerre 53 ezer feljelentéssel foglalkozzon.