Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kormányrendelettel módosítanak
A kormány mai ülésén rendelettel hárítja a munkáltatóról a munkavállalóra a társadalombiztosítási járulékokat, jelentette be Mihai Tudose miniszterelnök. A társadalombiztosítási járulék esetében a következő változások lesznek: jelenleg a bruttó bér 39,25 százalékát fizeti be a munkáltató és a munkavállaló társadalombiztosításként, ez az arány 37,25 százalékra csökken. A munkáltató által befizetett 22,75 százalékból 20 százalék a munkavállalóra hárul át. Emellett a jövedelemadó 16 százalékról 10 százalékra csökken 2018. január elsejétől.
A minimálbér-emelés hátránya
A hazai kis- és közepes vállalkozások több mint 80 százalékának nem áll módjában megemelni a minimálbért, az érintett cégek 60 százaléka elbocsátásokhoz fog folyamodni, kongatta meg a vészharangot Florin Jianu. A Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának elnöke szerint jelentősen megterhelné a cégeket a minimálbér-emelés. A szakmai szervezet felmérést is készített tagjai körében, és a 400 vállalkozó 82,9 százalékának nem áll módjában emelni a minimálbért, 60 százalékuk elbocsátja alkalmazottai egy részét, míg 90 százalékuk legfeljebb 100 lejjel tudná megemelni a jelenlegi szintet.
Növekedett az átlagbér
Az Országos Statisztikai Intézet legfrissebb adatai szerint szeptemberben 3305 lej volt az országos bruttó átlagbér, a nettó 2376 lej. Ez 0,5 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest. Legjobban az informatikai és kommunikációs ágazatban dolgozók kerestek, nagyjából az átlagbér kétszeresét, azaz 6022 lejt. Másik oldalon a szállodákban és vendéglőkben dolgozóknak fizettek legkevesebbet, átlagosan 1399 lejt. Az előző év ugyanezen időszakához képest szeptemberben 13,5 százalékkal nőtt a nettó bér.