Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanulmányt a minimálbér-emelés bejelentését követően, november 13–23. között 963 cégvezető megkérdezésével végezték. A megkérdezett vállalkozók 53 százaléka azt nyilatkozta, az intézkedés miatt kénytelen lesz megválni egyes alkalmazottaitól. A vállalkozók 44 százaléka úgy ítéli meg, hogy a minimálbér-emelés a cége termelékenységének rovására megy, 36 százalékuk szerint a fizetésemelések miatt meg fog emelkedni a termékek és a szolgáltatások ára. A megkérdezett cégvezetők 47 százaléka úgy nyilatkozott, legtöbb 50 lejes béremelést tudna bevállalni, és mindössze a megkérdezettek 5,3 százaléka mondta azt, hogy több mint 200 lejt tud erre szánni.
A Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának felmérésére válaszolva a legtöbb cégvezető úgy vélte, a kormánynak az adók csökkentésével vagy a minimálbér teljes adómentesítésével, a befektetések ösztönzésével és a bürokrácia csökkentésével kellene hozzájárulnia a minimálbér-emeléséhez. Hasonlóan vélekedett a háromszéki kereskedelmi kamara vezetője, Édler András is, aki szerint a béreket a piacnak kell szabályoznia. Szerinte, ha egy vállalkozónak szüksége van szakemberre, akkor annak megadja azt a fizetést, amit a piac diktál és amennyit megengedhet magának. Édler úgy véli, az államnak abban kellene segítse a vállalkozásokat, hogy növeljék versenyképességüket, például infrastruktúra-fejlesztéssel, utak, autópályák építésével, közberuházásokkal és a bürokrácia csökkentésével járulhatna hozzá.
Bár a kormány nagy dirrel-dúrral beharangozta, hogy december elsejétől a jelenlegi bruttó 1900 lejről 2080 lejre (a felsőfokú végzettséggel és a több mint 15 éves munkatapasztalattal rendelkezők esetében 2350 lejre) nő a bruttó minimálbér összege, Eugen Teodorovici pénzügyminiszter visszakozott, és januárra halasztotta a béremelés bevezetését.