Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az állandó kiadások ilyen jelentős növekedése káros lenne Románia költségvetési és külső teljesítményére, és nagy valószínűséggel rendezetlen költségvetési korrekciót fog okozni, ami visszahat a Covid-19-járvány utáni gazdaság törékeny fellendülésére” – állítja az S&P.
A hitelminősítő becslései szerint a nyugdíjak növekedése, más szociális kiadásokkal együtt, Románia GDP-arányos költségvetési hiányát 10% fölé növelheti 2021-ben, s ez azt követően legalább két évig így is marad.
Mindhárom nagy hitelminősítő intézet, az S&P, a Moody’s és a Fitch Ratings „BBB mínusz” államadósság-besorolást adott Romániának, ami a legalacsonyabb szintű minősítést jelenti a befektetési kategóriában, és mindhárom negatív kilátással rendelkezik.
A közelmúltban a parlament plenáris ülése, a Szociáldemokrata Párt (PSD) javaslatára eltörölte a költségvetés-kiigazításból azt a cikkelyt, amely szerint a nyugdíjpont értéke 14 %-kal emelkedik, így érvénybe lépett a korábbi nyugdíjtörvény, amely a nyugdíjpont 40%-os növekedését írja elő.
Augusztusban 1,93%-os költségvetési hiánya lett volna Romániának, azaz alacsonyabb a tavaly jegyzett 2,1%-osnál, ha nem lépett volna közbe az egészségügyi válság – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Florin Cîţu pénzügyminiszter.
Azt állította ugyanakkor, hogy európai szinten Románia azon államok között van, amelyek a legalacsonyabb deficitnövekedést regisztrálták az idén.
„Az eredetileg elfogadott értékhez képest Romániában 5 százalékponttal nő a deficit. Ez a harmadik legalacsonyabb növekedés Európában. Az országok többségében ennél sokkal magasabb a költségvetési hiány növekedése” – hangsúlyozta a pénzügyminiszter.
Az első 8 hónap után Románia 5,18%-os deficitet jegyez, ami 54 milliárd lejnek felel meg, ebből majdnem 3% – 31,17 milliárd lej – adókedvezmények, beruházások, a koronavírusjárvány előidézte válság hatásainak felszámolása érdekében hozott intézkedések finanszírozásának formájában a gazdaságban maradt – mutatott még rá Cîţu.
A koronavírus világjárvány miatt romlanak a Románia gazdasági fejlődésére vonatkozó előrejelzések 2020-ra és 2021-re vonatkozóan – tájékoztat az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (BERD) csütörtökön közzétett jelentése.
A BERD legfrissebb előrejelzései szerint Románia gazdasága idén várhatóan 5%-kal csökken, szemben a májusban prognosztizált 4%-os zsugorodással.
A BERD 2021-ben Románia bruttó hazai termékének (GDP) 3%-os növekedésére számít, szemben a májusi 4%-os előrejelzéssel.
(Agerpres)
Miert emelkedne,HOL van az a sok miliard euro amit kapot az orszag az Uniotol???Vagy vegyek el a kulon nyugdijaka es !!! mindjart lesz alap a novelesre!!!