Képzéssel segítenék a vállalkozókat a könnyebb boldogulás érdekében
Olyan képzési programon dolgozik a Kovászna Megyei Kereskedemi és Iparkamara, amelly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsiszentgyörgyből is lehet okos város (smart city): a technológiák rendelkezésre állnak, bevezetésük nem túl költséges, mutatott rá Paller Gábor.
A budapesti Széchenyi István Egyetem tudományos munkatársa egy Sepsiszentgyörgyön zajlott informatikai konferencián oszlatta el a félreértéseket a sokat hangoztatott okos város koncepció körül. Okos város irányába tett lépésnek tekinthető minden intézkedés, amely az életminőség javítását célozza, például ha a város betonozott területei helyett füvesítenek, magyarázta Paller Gábor. Az egyetemi docens elmondta: az interneten elérhető adatok szerint Sepsiszentgyörgy éves költségvetése 128,5 millió lej. Ebből közvilágításra 2,2 milliót, a hulladékgazdálkodásra 5,2-őt, utak és hidak javítására 9,4-et, tömegközlekedésre 2,4-et költ a város, de a tanintézeteknek is van külön fűtés-, világítás- és épületgépészeti költsége.
Paller Gábor olyan megoldásokat ajánlott, amelyek nem futurisztikusak, de bevezetésükkel jelentős összegeket lehetne spórolni. Sok szenzor létezik, amely rákapcsolható az internetre, ezeket érdemes megvásárolni, és később mindent rendszerbe összekötve, kiépülhet az okos város. A parkolást úgy lehet ésszerűsíteni, ha az úttestbe érzékelőt építenek be, amely jelzi, ha a parkolóhelyre beállt egy autó és a sofőrök egy mobiltelefonos applikáción követhetik, hogy hol van üres parkolóhely. A szemétszállítás ésszerűsítését szolgálja, ha olyan konténereket telepítenek, amely tömöríti a szemetet, és egy szenzor jelzi a központnak, mikor van tele. Léteznek hálózatra kapcsolható termosztátok, amelyekkel a központból vezérelhető a fűtés, a vízszolgáltató pedig ultrahangos szenzor segítségével a központból mérheti és elemezheti a fogyasztást, de a rendszer jelzi a csőtörést is. Az utcai világítás esetében 30–40 százalékos megtakarítás érhető el a LED-égők használatával és azzal, ha az oszlopok kommunikálnak a központtal, amely a fényerő vezérlésével még többet spórolhat, sorolta Paller Gábor.