Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mivel a megvizsgált tíz bank nyújtja a romániai fogyasztási és vállalati hitelek 80 százalékát, csökkennek a hitelek iránt érdeklődők esélyei. „A bank akkor ad esőernyőt, amikor süt a nap, és elveszi, ha elered az eső”, mutatott rá Bordás Attila. A sepsiszentgyörgyi LAM Mikrohitel Rt. igazgatóhelyettese szerint a banki stratégiákat jellemzi, hogy amikor jól megy egy vállalkozás, akkor kínál kedvezőbb feltételeket, ám amikor a vállalkozásoknak tőkére, magánszemélyeknek készpénzre van szüksége, nem ad kölcsönt. A központosított hazai bankrendszer másik jellemzője, hogy a hiteligénylőt nem egyénileg bírálják el, hanem egységes feltételek mentén döntenek Bukarestben.
Bordás Attila szerint a szigorítás azt jelzi, a bankok kockázatként érzékelik, hogy a válságnak következményei lesznek a jogi és magánszemélyek hitelképességére. Megtörténhet, hogy több önrészt kérnek ingatlanvásárlás esetében, vagy csökkentik az eladósodottsági szintet. Vagyis ha eddig a törlesztőrészlet a jövedelem 35 százaléka lehetett, akkor ezt 25-30 százalékra csökkentik. Megtehetik, hogy nem vesznek figyelembe egyes bevételi forrásokat sem.
Bordás úgy véli, a bankok ezzel tovább ártanak a gazdaságnak, mert fékezik a pénzmozgást, romlik a vállalkozások teljesítőképessége, ha nincs likviditásuk, ezzel tovább nő a kockázat, és tovább csökkenek a hitelek. Meglátása szerint van néhány pénzintézet, így a LAM Mikrohitel Rt. vagy a Transilvania Bank, amely jellemzően vállalja a kockázatot, szembemegy az általános szigorítással, és ezzel piacot hódít.