Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Támogatást nyújt a kormány a gyapjú értékesítésére, ezzel próbálják ösztönözni az eladást. Az értékesített gyapjú kilogrammja után egy lejt kapnak a gazdák, emellett gyapjúbegyűjtők és feldolgozók létesítését is segítik.
Könczei Csaba, a Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője lapunknak elmondta, a mezőgazdasági minisztérium azért döntött a de minimis támogatás bevezetése mellett, mert a valamikor igen fontos árunak számító gyapjút a gazdák többsége ma már inkább elégeti, mert nehézkes az értékesítése. A támogatást minden juhtartó gazda kérheti – természetes vagy jogi személy –, akinek az állatai szerepelnek az állategészségügyi nyilvántartásban, a gyapjút ez év július 17. és jövő év július 1. között értékesíti, ezt számlával vagy a termelési könyvvel igazolni is tudja.
A gazdák augusztus 30-ig nyújthatják be a kérést a mezőgazdasági igazgatóságon, csatolniuk kell a személyi igazolványuk másolatát, a cégbejegyzési dokumentumot, ha jogi személyként tevékenykednek, folyószámla vagy kincstári számlaszámot, a helyi állatorvos által kiállított, az állományra vonatkozó igazolást, és egy nyilatkozatot, részletezte Könczei Csaba.
Fontos, hogy reális állatlétszámot és gyapjúmennyiséget írjanak be a kérésbe, mert a támogatást az utólag benyújtott elszámolás alapján fizetik ki. Kovászna megyéből eddig 122 juhtartó igényelte a gyapjúértékesítés után folyósított, kilogrammonként 1 lejes támogatást, de a Mezőgazdasági Igazgatóság számításai szerint a hónap végéig 253 potenciális kérelmező lehet Háromszéken, akik összesen 81.736 kilogramm gyapjút tudnának értékesíteni.
A támogatási rendszer buktatója, hogy felvásárlókat kell találni, ezzel foglalkozó vállalkozás pedig országos szinten is kevés van. Jelenleg a gazdáknak nincs semmi hasznuk a gyapjúból, a felvásárlási ár annyira alacsony, hogy épp csak a nyírás költségeit fedezi.
Meg szeretnem kerdezni az illetekes szerveket jelen esetben a Szentkatolnai es Csernatoni polgarmesteri hivatalt hogy mikor all mar a talpara es megszunteti a juhok legelteteset a magaszemelyek teruletein es mikor all szandekaban folszamolni a mezei szarkak tevekenyseget ugyanis mindenutt alkalmaztak helyi rendort de sajnos rendor van de REND AZ NINCSEN es nem is ugy latszik hogy AKKARNAK RENDET CSINALNI