Ilyen, amikor az államnak nagyon kell a pénz
Nem aratott osztatlan sikert a vállalkozók körében az új kormány, hiszen többféle ad...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kezdeményezők, Ştefan-Alexandru Băişanu, Adrian Mocanu és Daniel Olteanu azt mondják: a törvény a vállalkozókat védené az állami intézmények visszaéléseivel szemben.
„Ez lényegében annak az elvnek az alkalmazása, hogy minden személynek joga van az ellene hozott döntés megfellebbezésére nem csak az azt kibocsátó intézménynél, hanem a bíróságon is, és addig, amíg egy ilyen semleges intézmény el nem dönti, hogy melyik félnek van igaza, addig az állami intézmény által egyoldalúan kiállított jegyzőkönyv érvényét felfüggesztik, hogy az ne érintse hátrányosan a cég tevékenységét” – áll a tervezet indoklásában.
Véleményük szerint erre azért lenne szükség, mert jelenleg annál az intézménynél lehet fellebbezni, amely az esetleges jogsértést megállapította, ám e reklamációk 99%-át elutasítják.
Igaz ugyan, hogy ezt követően fellebbezhet a bíróságon az érintett vállalat, ám a bírságot, amely akár csődbe viheti a céget, előbb ki kell fizetnie.
„Ez nem semmisíti meg az ellenőrzési jegyzőkönyvet, hanem lehetővé teszi a jogszabályok tisztességes és pártatlan értelmezését semleges és illetékes intézmények, vagyis a bíróságok által” – mondják a kezdeményezők.
A tervezet képviselőház bocsátotta közvitára.
(Agerpres)