Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A cernavodai atomerőművet működtető román állami vállalat vezére elmondta, hogy ideális esetben 2024-ben kezdődhet el a kivitelezés, addig a beruházás előkészítése zajlik. Mint mondta, ezzel az ütemtervvel teljesíthető az a cél, hogy 2030-ig vagy legkésőbb 2031-ig üzembe helyezhető legyen a megépíteni tervezett 3-as és 4-es reaktor közül legalább az egyik, Románia klímaváltozási országos tervének megfelelően. A két blokk megépítésének költségeit a vezérigazgató 7 milliárd euróra becsülte.
A vezérigazgató az Agerpres hírügynökség szerint kedden egy konferencián elmondta, hogy a cernavodai atomerőmű üzembe helyezésével 170 milliárd tonna széndioxid kibocsátását akadályozták meg, és lehetővé tették 11 ezer állás létrehozását, Románia bruttó hazai termékéhez pedig évente 600 millió euróval járultak hozzá.
Románia tavaly októberben állapodott meg az Egyesült Államokkal a cernavodai atomerőmű bővítéséről és aláírták a hosszú távú atomenergetikai együttműködésről szóló elvi megállapodást. Ennek értelmében az Egyesült Államok hétmilliárd dollár értékű hitelszerződést biztosít az amerikai Exim Bank bevonásával Romániának, így a két reaktor az amerikai AECOM vállalat irányításával, francia és kanadai vállalatok bevonásával épülhet meg.
A cernavodai atomerőmű első reaktorát 1996-ban, a másodikat 2007-ben helyezték üzembe. 1400 megawatt összesített teljesítményükkel Románia villamosenergia-szükségletének mintegy 22 százalékát képesek fedezni. A 3-as és a 4-es reaktorok kapacitása a korábbi tervek szerint szintén 1400 megawatt lenne, így az atomerőmű teljesítménye megkétszereződne.
(MTI)