Az „akciós” termékeket forgalmazó üzletekre is lakatot kellene tenni! Sokszor náluk 50% = 0(nulla)a mi zsebünkben ha bedőlünk!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 15-e és április 11-e között országszerte összesen 3.339 cégnél ellenőrizték az elektronikus pénztárgépek meglétét és használatát. 450 esetben figyelmeztettek az ellenőrök, 686 esetben pedig bírságot szabtak ki, 4,12 millió lej értékben.
Tizenöt cég esetében elrendelték a kereskedelmi tevékenység felfüggesztését, tizenkét vállalkozásnál az elektronikus pénztárgépek nem megfelelő használata, három másiknál pedig zárjegy nélküli termékek forgalmazása miatt.
A figyelmeztetéseket 87 százalékban olyan cégek kapták, amelyek még nem szerezték be az elektronikus naplós pénztárgépet. Az adóhatóság közleményében figyelmeztet, hogy az észlelt mulasztások pótlására megszabott határidő lejárta után az ellenőrök 10 ezer lejig terjedő bírsággal büntethetik azokat a cégeket, amelyek nem orvosolták a problémát. A bírság mellett lefoglalhatják a cég bevételét és felfüggeszthetik a kereskedelmi tevékenységét az új pénztárgép beszerzéséig.
Az adóhatóság az elkövetkező időszakban is folytatja az ellenőrzéseket – áll még a közleményben.
A kormány tavaly májusban fogadta el az elektronikus naplójú pénztárgépek bevezetéséről szóló sürgősségi rendeletet. Ennek értelmében a nagy- és közepes vállalkozásoknak szeptember 1-jétől, a kisvállalkozóknak november 1-jétől kellett áttérniük az új kasszagépek használatára.
(Agerpres)
Az „akciós” termékeket forgalmazó üzletekre is lakatot kellene tenni! Sokszor náluk 50% = 0(nulla)a mi zsebünkben ha bedőlünk!
A világosan leolvasható elektromos áramfogyasztást mérő egységet lecserélték egy drágábbal, melynek állapotáért a szerződésben felelősséget vállalunk. Nos ezek a fogyasztásmérők nem működnek rendesen. Várom a villanyosokat, ha egy nap beállítanak, hogy miattam romlott el a villanyórájuk, a válaszomért előre bocsátom NEM VÁLLALOK FELELŐSSÉGET! Nyilvántartó lapunk van, havonta receptre vesszük a gyógyszert, nyugdíja válogatja, s hát nemegyszer nem megy a kártyánk. Két évvel ezelőtt addig – addig nem lehetett adót fizetni, hogy a megváltott parkolóhelyeinket másnak játszották át, mert a bérletet e nem létező határidőben nem fizettük ki…és még sok stb. MÁR CSAK ÉPPEG AZ anaf HIÁNYZOTT, AZ antifraudaval EGYÜTT. hiányzott, .
Kézdin melyik autós üzletbe adnak kasszaszalagot?!😙