Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A képviselőház és szenátus elnökeinek és a parlamenti pártok vezetőinek küldött nyílt levelet a Magyar Civil Szervezetek Erdélyi Szövetsége (MACISZESZ) 80 civil szervezet támogató aláírásával, és kérik, hogy változtassák meg a pénzmosás elleni 2019/129-es törvényt olyan módon, hogy kikerüljenek a valós kedvezményezettekről szóló nyilatkozattétel kötelezettsége alól a civil szervezetek. Meglátásuk szerint a jelenleg érvényben lévő jogszabály demokratikus alapjogokat sért és egyes cikkelyei „becsületsértőek” a civilekre nézve.
A MACISZESZ rámutat: a törvény nem vonatkozik az összes szervezeti formára, abban csak az alapítvány szerepel és az egyesület, a társaság és a szövetség nem. Javaslatuk szerint nem kellene nyilatkozattételre kötelezni azokat a civil szervezeteket, amelyek költségvetése kevesebb, mint a pénzmosás szempontjából kritikusnak tartott 10 ezer euró. Kifogásolják, hogy civil szervezetek esetében értelmezhetetlen a „valós kedvezményezett” fogalma, hiszen ezek helyi közösségnek kínálnak fel programokat. Sérelmezik, hogy a pénzmosás elleni törvény alkalmazási módszertana nem tisztázza a nyilatkozatok procedúráját és a dokumentum-mintákat, ezért egyes közjegyzők olyan iratokat kérnek, amire nincs szükség. Azt pedig túlzónak tartják, hogy a civil szervezet feloszlatható, ha idén november 1-ig nem nyújtja be a nyilatkozatot. Rámutatnak: a civil szervezetek 25 százaléka az alapítók és tagok személyes hozzájárulásából működik, így közösségellenes, ha formai hiba miatt ezeket feloszlathatják.