Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hétfőn elfogadott memorandum felhatalmazza a szállításügyi minisztériumot, hogy a terv megvalósítása érdekében megállapodást írjon alá a magyar féllel egy szakértőkből álló közös munkacsoport megalakításáról, amely meghatározza a határon áthaladó út nyomvonalát és műszaki paramétereit.
A kormány által hétfőn jóváhagyott memorandum egy határátkelő létesítésére is javaslatot tesz, amely addig üzemelne, amíg Románia a schengeni térség teljes jogú tagjává válik. A dokumentum szerint a magyar javaslat nem tartalmaz határátkelőt.
A Krónika napilap év elején az Arad megyei és Békés megyei önkormányzat elnökének egyeztetésére hivatkozva számolt be arról, hogy Nagyszalontán keresztül csatlakozhat rá a majdan Aradot Nagyváraddal összekötő gyorsforgalmi út a magyarországi M44-es útra.
Magyarország és Románia között eddig két gyorsforgalmi összeköttetést adtak át a forgalomnak: a magyar M43-as és a román A1-es autópályát összekapcsoló, Csanádpalota-Nagylak II. átkelőt (2015), illetve a magyar M4-es sztrádát és a román A3-ast összekapcsoló Nagykereki-Bors II átkelőt (2020).
A harmadik átkelő várhatóan Csenger (HU) és Óvári (RO) térségében épül meg, és Szatmárnémeti körgyűrűjét kapcsolja majd össze az M3-as autópályából leágazó, épülő M49-es autóúttal. A Mátészalka-Szatmárnémeti gyorsforgalmi út létesítéséről tavaly áprilisban írt alá megállapodást Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter Claudiu Năsui román gazdasági, vállalkozási és idegenforgalmi miniszterrel.
A kormány hétfőn jóváhagyta a Marosvásárhely-Târgu Neamţ autópálya első és harmadik szakaszának a műszaki-gazdasági mutatóit is.
Dan Cărbunaru kormányszóvivő közlése szerint a sztráda Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti, 22 kilométeres szakaszának megépítése 3,6 milliárd lejbe kerül, és 30 hónapot fog tartani. A Leghin és Târgu Neamţ közötti, 29 kilométeres szakasz kivitelezésének ára 2,5 milliárd lej, és a munkálatok szintén 30 hónapot tartanak majd.
A beruházásokat az uniós helyreállítási alapból, a központi költségvetésből és más forrásokból finanszírozzák – mondta el a kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a szóvivő.
forrás: MTI/Agerpres
fotó: wikimedia.org