Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Azomureş közleménye szerint május elején indul újra a műtrágya és ipari nyersanyagok termelése.
A vállalat emlékeztet, hogy 2021. december 17-én döntöttek a műtrágyagyártás ideiglenes szüneteltetéséről a földgázpiac ingadozásai miatt. Ezt követően az Azomureş az európai műtrágyagyártókat tömörítő Fertilizers Europe szövetséggel közösen többször felhívta az Európai Unió és a kormány figyelmét, hogy az energiaválság krízist eredményezhet a műtrágya- és az élelmiszerellátásban. Az Európai Bizottság áprilisban teremtett jogi keretet a mezőgazdaság szempontjából alapvető fontosságú vállalatok megsegítéséhez, Lengyelország és Németország már jelentős támogatási csomagokat ajánlott fel a műtrágyagyártóknak.
A román kormány még „semmi konkrétumról nem döntött”, de az energiaügyi, a gazdasági és a mezőgazdasági minisztérium konzultál az ágazat szereplőivel egy támogatáscsomag kidolgozása érdekében. Ennek köszönhetően az Azomureş részlegesen újrakezdi a működését, de a földgázellátásban fennálló problémák miatt műtrágya ára emelkedik – olvasható a közleményben.
Harri Kiiski, az Azomureş vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy amíg nem kapnak a kormánytól megerősítést a támogatási csomagot illetően, addig „óvatosak” maradnak, és nem működnek teljes kapacitáson.
A vállalat tájékoztatása szerint normál üzemi körülmények között a kombinát éves termelése 1,6 millió tonna műtrágya, amelynek 75%-át a romániai mezőgazdasági termesztők használják fel. Ugyanakkor ipari nyersanyagot (karbamidot és melamint) is szállít az ország több gyára számára.
(Agerpres)