Rengeteg pénz megy ukr.felé!Mi marad?
Nyomják az ajrót mint az újságot.Majd nekifognak,kapirgálnak,ellopják aztán majd ,majd…nem jó a beruházó , nehéz a terep,sok a medve,esik az eső ,süt a nap,drága az üzemanyag…folytassam?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető elmondta, hogy Románia 43 milliárd eurós költségvetést kapott a kohéziós politika keretében, amely két összetevőre tagolódik: 30 milliárd euró a támogatási összetevőre, amely nagyon fontos hazánk számára, és 13 milliárd euró a megvalósítandó projektek társfinanszírozására.
„Ezt a költségkeretet 2029. december 31-ig kell elköltenünk, és a kormány által elfogadott projekteken keresztül biztosítanunk kell, hogy az infrastrukturális projektek – különös tekintettel a közlekedésre – finanszírozása folyamatos legyen, azaz ne legyen fennakadás a projektek megvalósításában” – mondta a miniszter.
Marcel Boloș rámutatott, hogy a kormány által jóváhagyott egy intézkedéscsomagot a kohéziós politikára elkülönített költségvetés egyharmadának, azaz 16 milliárd eurónak az igénybevételére, ebből a közlekedési infrastruktúrára 9,2 milliárd eurór, a víz- és csatornázási infrastruktúrára 3 milliárd eurór, a hulladékkezelésre 500 millió eurót, kockázatkezelésre pedig további 500 millió eurót fordítanak. Egy másik fontos elem az egészségügyi infrastruktúra, amelynek költségvetése 2,9 milliárd euró.
A szakminiszter szerint a Bákó – Brassó autópálya 2,4 milliárd eurós költségvetésből kerülne finanszírozásra. Az A13-as sztráda költségeit 2-3 milliárd euróra becsülik. „Ami a közlekedési infrastruktúrát illeti, ahol Románia 9,2 milliárd eurós költségvetéssel rendelkezik, intézkedéseket hoztunk annak érdekében, hogy a fontos projektek finanszírozása folytonos legyen” – mondta Boloș.
Ezek a projektek a következők:
„Összesen 600 kilométernyi autópályáról van szó, amelyek esetében biztosítottuk a megvalósítás folyamatosságát és a finanszírozás garantálását uniós lapokból” – mondta Marcel Bolos, hozzátéve, hogy van idejük a projektek megvalósítására és a műszaki-gazdasági dokumentumok elkészítésére.
(Forrás: news.ro, fotó: Haáz Vince)
Rengeteg pénz megy ukr.felé!Mi marad?
Nyomják az ajrót mint az újságot.Majd nekifognak,kapirgálnak,ellopják aztán majd ,majd…nem jó a beruházó , nehéz a terep,sok a medve,esik az eső ,süt a nap,drága az üzemanyag…folytassam?
-hat, -het…a szokasos szoveg