Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Üzleti terveket díjaznak

Üzleti terveket díjaznak Gazdaság

Hiteles, innovatív és gyakorlatban is kivitelezhető üzleti terveket díjaznak a sepsiszentgyörgyi Startup Pitch Day üzleti tervek versenyén, továbbá segítenek a vállalkozóknak erősíteni az online jelenlétükön. Hasznos és hiánypótló gazdasági eseményekkel készül a Junior Business Club (JBC), illetve az Erdélyi Fiatal Vállalkozók Szövetsége (YEAT) az október 16–20. között Sepsiszentgyörgyön sorra kerülő vállalkozók ünnepére, a Startup Weekre.

 

A Junior Business Club elnöke, Karácsony Zsolt lapunknak elmondta: hetedik alkalommal szervezik az Üzleti Tervek Versenyét, amelyet idén nemzetközivé tettek és átneveztek Startup Pitch Day-nek, ahová három nyelven – magyar, román és angol – lehet benevezni üzleti tervekkel. Szintet szeretnének lépni a rendezvénnyel, ezért is vontak be olyan nemzetközi partnereket, mint a The Connect East Incubator és a Startup Women Competition Europe. A nyertes csapatnak lehetősége lesz részt venni egy háromnapos startup mentorprogramban, illetve egy budapesti startup körúton. Karácsony Zsolt szerint az a tapasztalat, hogy évről évre javul az üzleti tervek minősége.

A szakmai zsűri által innovatívnak és pénzügyileg megalapozottnak ítélt üzleti terveket fogják október 18-án bemutatni a sepsiszentgyörgyi Babeș-Bolyai Tudományegyetemen. A szervezők szerint fontos, hogy a csapat higgyen az ötletében, és meggyőzően be is tudja mutatni. A verseny célja felkarolni a kezdeményezők terveit, illetve befektetőt találni céljaik eléréséhez. A zsűri tagjai Debreczeni László adószakértő; Müller Tamás digitális marketing szakember, a Startup Women Competition Europe ötletgazdája; Szarvadi Loránd üzletember és Tamás Péter Turcsán, a Magyarországi Vállalkozói Egyesület Startup csoport elnöke, nemzetközi mentor, startup tanácsadó. Jelentkezni október 12-ig lehet a spd.juniorbusinessclub.ro weboldalon.

Az Erdélyi Fiatal Vállalkozók Szövetsége (YEAT) egy workshop-sorozattal csatlakozik a Startup Week rendezvényhez, mondta el lapunknak Czine Zsolt Attila, a szervezet elnöke, aki szerint helyi szakemberek bevonásával tanítják meg az online marketing használatát a háromszéki vállalkozóknak. Felméréseik szerint ugyanis térségünkben a vállalkozók nem fektetnek kellő hangsúlyt az online jelenlétükre. „Az online marketing nem a jövő, hanem a jelen szakmája”, hívja fel a figyelmet Czine Zsolt Attila, aki szerint az ágazat gyorsan fejlődik ezért a vállalkozóknak folyamatosan képezniük kell magukat, hiszen ahhoz, hogy cégük versenyképes maradjon, elengedhetetlen az online jelenlét. A YEAT elnöke szerint az eseményre egyaránt várják a fiatalok, illetve a középkorú vagy idősebb vállalkozói generációt is, hiszen ha nem is tanulják meg használni az online marketing eszközöket, legalább tudják, hogy mit kell kérjenek az ezzel megbízott szakemberektől.

A Transilvanian Online Marketing Academy (TOMA) workshopok előadója, Barabás Frici sepsiszentgyörgyi online marketing szakértő lapunk érdeklődésére rámutatott: a mai világban minden vállalkozás jelen kell legyen az online térben, mindenki telefonján elérhetővé kell tenni a cég kínálatát. A szakember tapasztalata szerint a legtöbb cég online marketingje kimerül abban, hogy létrehoznak egy Facebook-oldalt, de azon nem osztanak meg rendszeresen tartalmakat, illetve nem használják a többi közösségi oldalt (social media), így a Twittert, Snapchatot, WhatsAppot, Instagramot, Pinterestet. Barabás Frici arra is felhívja a figyelmet, hogy minden csatornának más a célközönsége és mindenhol másként kell kommunikálni. Tapasztalata szerint gond az, hogy a vállalkozók nem tudják ezeket tudatosan használni, habár ezek a csatornák mind ingyenesek, csak okosan kell velük bánni. A Startup Week rendezvénysorozatról részletes tájékoztatást a stgeorge.startupweek.co oldalon találnak.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások