Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A háromszéki gazdasági szakember szerint a pénzügyminisztérium kész tények elé állította a vállalkozói és civil szféra képviselőit, nem vette figyelembe ajánlásaikat. „Ha ez a mentalitás nem változik, nem lesz előrelépés, mindegy, hogy szociáldemokraták vagy a liberálisok kormányoznak” – véli Édler András.
A Kovászna megyei kamaraelnök sérelmezte, hogy továbbra is a beruházások szenvednek hiányt, miközben az év végi költségvetés-kiigazításnál főként arra összpontosítanak, hogy kifizessék a szociális juttatásokat és biztosítsák a működéshez szükséges pénzt a rosszul gazdálkodó önkormányzatoknak. Édler András szerint a különböző gazdaságélénkítő intézkedések nem hozták meg a várt eredményt, hiszen az adókat nem sikerült megfelelő mértékben behajtani és nem emelkedett a tervezett mértékben az alkalmazottak száma és az átlagbér sem. Profitadóból a tervezettnél több mint 800 millió lejjel kevesebb folyt be az államkasszába, jövedelemadóból 500 millióval kevesebb, míg az áfából 3444 millió lejjel kevesebb. Az első költségvetés-kiigazításnál 5,28 millió alkalmazottal számoltak, most már csak 5,16 millióval terveznek, a bruttó átlagbért 5163 lejre becsülték, most csak 4945 lejre, és a várt 5,5 százalék helyett csak 4 százalékkal növekedett a gazdaság.
A háromszéki kereskedelmi kamara elnöke szerint nincs rendben, hogy a közszférában túl magas bérek vannak, amire nem tudják kigazdálkodni a fedezetet, de év végén kérik a költségvetés-kiegészítést. A magánszférában sokkal alacsonyabbak a bérek, miközben a cégek nem kérhetnek állami segítséget, ha nincs elég bevételük a fizetésekre.