Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A feketemunka terjedésére a munkaügyi felügyelőség hívta fel a figyelmet, miután szeptemberben országos szinten rekordszámú, 1551 feketén vagy szürkén dolgozó munkavállalót értek tetten, és emiatt több mint 10 millió lejre büntették az érintetteket. Fekete- és szürkemunka is sokféle lehet: 1379 személynek egyáltalán nem volt munkaszerződése, 117 személy szerződését a munkaadója nem vezette be a Revisal nevű digitális adatbázisba, 5 munkásnak fel volt függesztve a szerződése, és 50 személynek részmunkaidős szerződése volt, ám munkaidőn túl dolgozott.
Ördög Lajos, a megyei munkafelügyelőség vezetője elmondta, azt tapasztalják, hogy a vállalkozások nehéz időket élnek, és mivel magasak a fizetésekkel kapcsolatos költségek, abból próbálnak lefaragni és csökkenteni kiadásaikat. Az építkezésben, kereskedelemben és vendéglátásban fordul elő leginkább a feketemunka. Ez főként a 2-3 alkalmazottat foglalkoztató kiscégekre jellemző, hogy „zsebbe adják” a fizetést, hiszen a többtucat vagy több száz fős munkaközösséget foglalkoztató nagyvállalatok nem kockáztatnak.
A főfelügyelő szerint az adótörvénykönyv módosítása se volt jó hatással a foglalkoztatásra, ez ugyanis arra kötelezi a részmunkaidős alkalmazottakat foglalkoztató cégeket, hogy minimálbérnek megfelelő összegű társadalom- és egészségbiztosítást fizessenek be az államkasszába még akkor is, ha az alig pár órát dolgozó alkalmazott bére nem éri el ezt a szintet. Változtatni kellene a részmunkaidős alkalmazottakra kivetett többletadón, hiszen nem normális, ha valaki – például egy újságkihordó – napi 2 órát dolgozik, de 8 óra után kell adóznia, véli a szakember.
A háromszéki munkafelügyelőség vezetője úgy véli, a törvénykezésnek rugalmasabbnak kellene lennie, például ki lehetne terjeszteni a napszámosok foglalkoztatásához már használatos telefonos applikációt, és nem kellene arra kötelezni a munkaadókat, hogy alkalmazottjuk munkakezdése előtt már két nappal regisztrálja annak szerződését a digitális adatbázisba. Másrészt meg kellene hosszabbítani a munkaképességet bizonyító orvosi igazolás határidejét, hogy ne terheljék annak folyamatos kiváltásával az érintetteket.
Forrás: nemetorszagi-magyarok.de