Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormány 7,5 milliárd lejes támogatási programot hirdet a kis- és közepes vállalkozások számára, jelentette be Adrian Câciu. A pénzügyminiszter szerint a finanszírozásra építkezési és mezőgazdasági vállalatok, illetve a termelésben és a közvetítésben tevékenykedő cégek pályázhatnak. Elindították a termelőket támogató IMM Prod és a Rural Invest programokat, amelyek pénzkerete 4 milliárd lej. Az építkezési vállalkozások és a kis tételű önkormányzati beruházások támogatására pedig elindították a Garant Construct programot, amely 2,5 milliárd lejes állami hitelgaranciát nyújt. A külföldi piacokra kilépni kívánó vállalkozások exporttámogatására indult az Innovation program is.
Debreczeni László sepsiszentgyörgyi adószakértő a kormány által meghirdetett támogatási programról megállapította: úgy kell ez, mint betegnek az oxigén. Úgy véli, az elmúlt két év koronavírus-járványa által okozott gazdasági válság is bebizonyította, hogy amikor a bezárás és tevékenység leállásának veszélye fenyeget egy vállalkozást, akkor két lehetőség van: vagy elbocsátják évek alatt kiforrott csapatukat, és újrainduláskor mindent elölről kezdenek, vagy élnek a kormánytámogatások lehetőségével. Az elmúlt években működő kényszerszabadság intézménye lehetőséget adott a cégeknek, hogy ne bocsássák el alkalmazottaikat, mert megkapták az államtól a fizetésük 75 százalékát. Az államnak is megérte folyósítania ezt a támogatást, mert ellenkező esetben munkanélküli segélyt kellett volna fizetnie, állapította meg az adószakértő. Hozzátette: most az orosz-ukrán háború miatt bajba került gazdasági kapcsolatok pótlására van szükség.
Debreczeni László ugyanakkor arra mutatott rá, hogy a pályázatokat a jó ötletek, a pontos tervezés és kivitelezés viszi sikerre. Véleménye szerint egészségtelen az a hozzáállás, amikor a vállalkozók egy pályázati kiírást látva „találjunk ki valamit majd pályázzunk”, gondolat mentén vágnak bele. Az ilyen tervek az esetek többségében nem működnek, és nem is segítik a vállalkozás fejlődését. Másrészt, amikor megjelenik egy pályázati lehetőség, általában túl rövid az idő, hogy elkezdjenek ötletelni és megfelelően kidolgozni a terveket.
Ezzel szemben arra buzdítja a vállalkozókat, hogy ha van egy ötletük, azt alaposan járják körül, dokumentálják, készítsék elő a terveket, valamint a szükséges engedélyek kiváltásához szükséges dokumentumokat. Ha a terv megvalósításához nincs saját tőkéjük vagy banki finanszírozásuk, akkor az iratcsomót tegyék be a fiókba, és amint megjelenik egy pályázati lehetőség, vegyék elő azt, és ültessék életbe.
Csak tudnam, honnan jon elo ez a sok szakerto, mar van szakertoje a macskaeledelnek, cipofuzonek, stb…