Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Aggályosnak tartják az állatorvosok, hogy a tevékenységüket szabályzó törvény módosítása miatt kicsúszik az ellenőrzés alól az állatok gyógyszerezése.
A szakma elhibázottnak tartja, hogy az állattartók szabadon megvásárolhatják és adagolhatják az oltóanyagokat és gyógyszereket, hiszen állatorvosi felügyelet nélkül követhetetlen például az antibiotikumok használata. Előfordulhat, hogy a gazda nem várja meg, míg az antibiotikum kiürül az állat szervezetéből, és eladja a tejet, tojást és húst, így az antibiotikum bekerül az emberi szervezetbe, ami közegészségügyi gondokat is felvet. Az oltóanyagok nem fejtik ki hatásukat, ha a gazda nem megfelelően tárolja.
Sikó Barabási Sándor háromszéki főállatorvos szerint jelenleg is hiányos az antibiotikumok és különböző gyógyszerek hatóanyagának követése, és tovább romlik a helyzet, ha a gyógyszerforgalmazást és az állatok gyógyszeres kezelését kivonják az állatorvosok felügyelete alól. Kölcze Gyula sepsiszentgyörgyi állatorvos is aggályosnak tartja, hogy kicsúszik a szakemberek ellenőrzése alól az állatok gyógyszerezése. Véleménye szerint úgy lehet elkerülni a közegészségügyi veszélyeket, ha az élelmiszerbiztonsági igazgatóságokat korszerű laboratóriumokkal szerelik fel, hogy mérni tudják az állati eredetű élelmiszerekben a megengedettnél magasabb gyógyszerszintet.
Magyar Lóránd szatmári RMDSZ-képviselő – maga is állatorvos – elmondta, a szövetség a törvénymódosítás szakbizottsági és parlamenti vitáján is ellene szavazott. Úgy véli, a háttérben a gyógyszergyártók és forgalmazók lobbija állhat, hiszen így több készítményt tudnak értékesíteni. Az állatorvosi kamara az alkotmánybíróságon támadja meg a módosított jogszabályt.