Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A LAM Mikrohitel Rt. aligazgatója érdeklődésünkre elmondta: ha a „pénzéhes állam” pluszadót vet ki a pénzintézetekre, azok vagy visszafogják a hitelezést, hogy kevesebb adót fizessenek, vagy a többletköltséget beépítik az áraikba, így végül a lakosság fizeti meg ennek árát; nem bankkamatban, hanem az utalási és számlafenntartási költségekben. A sepsiszentgyörgyi pénzügyi szakember szerint a gazdasági fejlődés feltétele, hogy „forogjon a pénz”, és nem egészséges ezt bankadóval visszafogni. Nem célravezető, hogy a tízmilliárd lejes költségvetési lyukat úgy akarják betömni, hogy a bankoknak nyújtják be a számlát. Emlékeztetett, a piac érzékelte, hogy korlátozni akarják a bankok mozgásterét, amikor a pénzintézetek és a nagy elektronikai cégek hatmilliárd lejt veszítettek értékükből a tőzsdén.
Bordás Attila szerint vitatható, hogy a bankközi hitelkamatláb (ROBOR) alakulása alapján kell-e „büntetni” a bankokat, hiszen a bankközi hitelkamatláb szabadon mozog, attól függően, hogy mennyi pénz van a piacon. Ugyanakkor torzítja a piacot az állam „pénzéhsége”, hiszen ha üres az államkassza, államkötvényeket bocsátanak ki, és közvetett módon ezek megvásárlására kötelezik a bankokat. A közgazdász szerint Romániának jelentős demográfiai problémája van, ezért inkább ösztönözni kellene a nyugdíj-megtakarításokat, nem pedig fakultatívvá tenni a nyugdíjalap második pillérét. Ez a tízmilliárd eurónyi alap viszont nagy kísértés a kormány számára, hogy bevonja a költségvetésébe, holott ezzel a pénzzel jelenleg politikamentesen gazdálkodnak, de ha az alap megszűnik vagy lecsökken, korlátozódik a tőkeáramlás.