Szolgáltatót kell váltani. Egyszerű.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt években a háztartási fogyasztóknak rendszeresen, havonta megérkezett a villanyszámla, ám idén káoszba fulladt az egész rendszer. Vannak, akiknek nyáron nem érkezett egyetlen számla sem, majd augusztusban, szeptemberben egymás után kaptak 2–3 számlát is, sőt, olyan is előfordult, hogy a megszokott átlagos érték akár dupláját is kiszámlázták, majd kaptak a szolgáltatójuktól egy mínuszos számlát is. Fokozta a zűrzavart, hogy a térségünkben tevékenykedő villanyszolgáltató az elmúlt hetekben minden fogyasztójának kiállított egy alig néhány banis számlát. Sokan azt hitték, hogy a korábban túlszámlázott összeg miatt kaptak egy kiigazított, kisebb értékű számlát, valójában viszont a szolgáltató a „zöld tanúsítvány” tavalyi elmaradásait hajtja be. Olvasónk elmondta: be szerette volna fizetni a 0,8 banis számlát, ám nem sikerült, mivel ilyen kis összeget nem lehet bankkártyával kifizetni.
A villanyszolgáltatók nem segítenek a káoszban való eligazodásban sem, hiányosan működnek a problémakezelő rendszereik, hiszen a fogyasztók legtöbbször hiába hívják a telefonos ügyfélszolgálatot, ahol gyakran hosszú várakozás után sem válaszol senki. A cégek a személyes konfrontáció helyett inkább azt szorgalmazzák, hogy a honlapjaikon lévő ügyfélkapcsolati űrlap kitöltésével nyújtsanak be panaszt vagy kérjenek eligazítást.
Hová tűntek a számlák?
– A sok hónapos késéssel kiállított villanyszámlák oka, hogy minden vonatkozó törvénymódosítás után a szolgáltatóknak át kell írniuk a számlázási programjaikat – magyarázta Nagy-Bege Zoltán. Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke szerint a villanyvállalatoknál automatikusan történik a számlázás, ehhez számítógépes programokat használnak, ám minden törvénymódosítás után át kell állítaniuk a szoftvereket. Ez mind csúszást eredményez a rendszeres számlázásban, és megjelenhetnek nagyobb összegek, különösen akkor, ha nem egy hónapra hanem másfél–két hónapra egyszerre állítják ki a számlát. Nagy-Bege Zoltán szerint az idei esztendő rémálom volt ilyen szempontból, hiszen év eleje óta rendszeresen változott a szabályozás, ami az energiaárak kompenzációjára és befagyasztására vonatkozik.
Mit tehetünk?
A szakértő szerint a fogyasztóknak elsősorban alaposan meg kell nézniük a számlákat, hogy azok milyen időszakra vonatkoznak, az áram mennyiséget a becsült vagy leolvasott fogyasztás alapján számlázták-e, alkalmazták-e az államilag szabályozott árplafont és a fogyasztó jogosult-e állami kompenzálásra. Ha mindezt összevetve úgy érzik, hogy nem megalapozott a kiszámlázott árammennyiség, akkor elsőként a szolgáltatónál kell panaszt benyújtani, de ajánlott az árszabályzó hatóság www.anre.ro oldalán is panaszt tenni. Arra vonatkozóan, hogy ne csak két-három havonta érkezzen villanyszámla, azt tanácsolta, hogy szerződéskötéskor vagy megújításkor kérjék a szolgáltatójuktól, hogy kössön úgynevezett fogyasztási egyezményt (convenție de consum), amelyben az elmúlt évek átlagfogyasztása alapján meghatároznak egy mennyiséget, amit a szolgáltató akkor is kiszámláz, ha éppen nem olvasta le a villanyórát.
Fotó: romaniatv.net
Szolgáltatót kell váltani. Egyszerű.
Ha jol korbe szimatolsz mas szolgatotoknal is gond van ! Tehat cseberbol vederbe eshetsz a valtassal is !
Elso honapokban mennek a szamlak,aztan elmaradoznak,bebukknak. Ez a szabadpiac csak bajt okoz !
A Nova tavaly egész évben teljesen normálisan számlázott. A Hidroelectica az idén lassú, de a bejelentett állást figyelembe veszik. És olcsóak.
Nekünk 0,03 banis számla jött a zöld tanúsítványra. Két oldal +a nyomtatás +a boríték és a postázás. Nagy biznisz ez! S mindenhol azt halljuk legyünk zöldek, sporoljunk papírral meg mindennel. Rájuk ez nem vonatkozik?
Mese a Bege ur szovege. Szamtalan online jelentest tettem es megse szamlaznak,kuldik emailba sok semmi dumat,hogy kivizsgalas alatt a panaszom,hiabab jelentek Auticitiret,azt se hajlandok kiszamlazni. Kertek kuldjek fenykepet a villanyorarol,ugyse szamlaztak.Olvasni se jarnak a szamlan feltuntetett idoben. Fel eve szamlam nem jott !