Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A községháza majdnem egy évszázados épülete jócskán kinőtte a méretét a 21. századra, így még az előző polgármester, Cseh József kezdett építkezésbe a szép épület mellett, új szárnyat toltak a meglévő mellé. A szempont az volt, hogy legyen legalább egy nagyobb méretű terem, modernizálják és költséghatékonnyá tegyék a fűtésrendszert. Ehhez a munkálathoz már alpolgármesterként segédkezett Ilyés, a végső simítások, a jelképes átadás már akkor történt, amikor átvette a stafétát a korábbi főnökétől. „Arra gondoltam – és ezt a kampányban is kiemeltük –, hogy az önkormányzat épületét úgy alakítjuk ki, hogy az egy barátságos intézmény legyen, ahová az ember szívesen lép be, és nem gyomorideggel. Így az új épületbe átköltözött az apparátus egy része, a mindennapi ügyintézés, a jelentősebb irodák pedig nyitottablak-rendszerrel működnek, a szó szoros értelmében átlátható a tevékenységük” – magyarázta az elöljáró.
A beiktatása óta eltelt időszak persze rövid, nem lehet csodákra várni. „Haralyban, sajnos, volt tavaly egy nagyobb tűzeset, akkor derült ki, hogy mekkora gondot jelent a tűzcsapok hiánya. Ezt az aprónak tűnő gondot is orvosoltuk, most már van, ahová a tűzoltóság munkatársai csatlakozzanak, a templomtorony mellett szereltünk fel egy tűzcsapot” – magyarázta az elöljáró.
Alpolgármesterként Fejér Imre segíti a munkáját, aki elég sok téren kipróbálta magát, asztalos szeretett volna lenni, sajtkészítássel foglalkozott (és foglalkozik), fuvarszervező volt három cégnél hat éven át, ugyanakkor 16 évet dolgozott külföldön. Tapasztalata van, Ilyés Botond felkérésére vállalta a munkát. Most az önkormányzat tulajdonában lévő földterületek tisztázását irányítja, mint kiderült, a községnek jelentős birtoka van, amire eddig semmi bért nem fizettek a haszonélvezők. „Megkezdtük azoknak a sáncoknak a takarítását, amire elengedhetetlenül szükség volt. Egy alpolgármester feladata a terepen való mozgás, legyen szó akár közvilágítási hibák elhárításáról, vízvezetésről, vagy egyébről. Sajnos, nem rosszindulatúan mondom, de ha nem követi valaki a munkálatot, akkor az eredmény nem az, amit elvártunk” – mondta az alpolgármester, aki szerint eddig 21 hektár földet használtak bér nélkül, azonosításra vár további 10–15 hektár, s csak 5–6 hektárra volt hivatalos bérleti szerződés.
A nagyközségben még zajlik egy szintén korábban megkezdett munka, a Bodor György Művelődési Otthon korszerűsítése és bővítése. Ez a nagyértékű, mintegy 800 ezer eurót felemésztő projekt jól halad, a kivitelező cég becsületesen dolgozik, úgy néz ki, hogy Gelencén is egy ultramodern intézményt sikerül a köz rendelkezésére bocsátani.