Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Négy kézdivásárhelyi középiskola vett részt a már hagyományos Legfarsang nevű rendezvényen, ami az oktatási intézmények által szervezett télbúcsúztató rendezvények seregszemléjéről kikerült legjobb produkciók versenyszerű újrajátszását jelenti. Idén a Bod Péter Tanítóképző IX. B és XI. A, a Nagy Mózes Elméleti Líceum X. C és XI. A, a Gábor Áron Szakképző Líceum X. A és XI. B, illetve a Református Kollégium X. A és XI. A osztályai valósággal remekeltek, jobbnál jobb produkciókat vittek színpadra, pontosabban a sportcsarnok küzdőterére, ahol népes közönség szurkolt a szereplőknek.
A csapatok sorban mutatták be előadásukat, amit öttagú zsűri pontozott, a díszletet és a jelmezeket külön pontozták. A győztesek egy tortát, egy, a farsangon készült képekből összeállított faldíszt és kitűzőt kaptak, valamint járt még egy Pista Bá-figura az osztálynak és egy az osztályfőnöknek, ugyanakkor koncert- és fesztiválbelépőket is „bezsebelhettek”. A második helyezett osztály egy, a farsangon készült képekből összeállított faldíszt kapott, kitűzőt, egy Pista Bá-figurát az osztálynak és egyet az osztályfőnöknek. A harmadik díjasok pedig ingyenes belépőt a The Crazy Plumbers: Rockabilly Roots koncertjére, kitűzőt, valamint szintén egy Pista Bá-figura jár az osztálynak és egy az osztályfőnöknek.
A dzsungel íratlan törvénye
A Bod Péter Tanítóképző IX. B osztálya a Ki vagyok én? című műsorral rukkolt elő. A diákok azt próbálták érzékeltetni, hogy sokszor egyedül érezzük magunkat, akár a vadon legmélyén. Nem tudjuk, kik vagyunk, és honnan érkeztünk. Talán farkasok vagyunk a farkasok között? Ha nem tanuljuk meg, hogyan legyünk a falka tagja, könnyedén valaki vacsorájává válhatunk. Hiszen az élet dzsungelében még a legerősebb farkas is megtorpan. A tömeg ellenére is feltűnhet, hogy kering a levegőben valami fura szag. A dzsungel íratlan törvénye szerint „ember itt nem élhet!” A való életben is léteznek nevelők, akik a boldog élet titkaira okítanak, védelmükbe vesznek, mint Balu és Bagira, mellettük nem kell félnünk. Vajon kiben bízhatunk?… Hiába vagyok erős, bátor és eszes, ha valójában nem tudom, hogy hová tartozom. A vadon az én otthonom? Ahol farkastörvény uralkodik? A farkasok jelentik számomra a családot? – fogalmazták meg a kérdéseiket.
A Gábor Áron Szakképző Líceum XI. B osztálya a Drama unor păpuşi (Néhány baba drámája) című előadással jelentkezett, ami nyolc, boldog életet élő babáról szólt. Heten közülük párt találnak, de egy anélkül marad, és így irigy lesz társaira, ami a bosszú érzésévé alakul át, és egy gonosz babává változik. Ez „háborúhoz” vezet a babák között, ami egy varázsló elpusztításához vezet. Mint kiderült, a múltat nem lehet megváltoztatni, még akkor sem, ha később megvan rá a szándék…
Donald Trump is feltűnt
A Nagy Mózes Elméleti Líceum XI. A osztálya (harmadik díjazott) azt kísérelte meg, hogy a nézőket nyolc perc alatt körbevezesse a Föld körül. A diákok úgy vélték, hogy nem csak a modern technikával gyorsult fel a világ, bár az is jelentős szerepet játszik benne. A nyolcvan napból akár nyolc perc is lehet, hiszen minél jobban érezzük magunkat, annál gyorsabban repül az idő. Előadásuk révén illusztris személyiségekkel találkozhattunk, hiszen Donald Trump, Orbán Viktor és Vladimir Putyin is feltűnt a vicces előadásban.
A Református Kollégium XI. A osztálya a költői bűnbeesés, avagy vétkezni jó! című előadást mutatta be, majd következett a díjnyertes produkció, a Bod Péter Tanítóképző XI. A osztályának előadása. A Döntések és választások című összeállítás teljesítette legjobban a zsűrizés kritériumait: jók voltak a jelmezek, farsanghoz illően mókás volt a produkció, és a díszlet is megérdemelte a jó pontszámot. A diákok egyébként arra keresték a választ, hogy mi vagy ki befolyásolja önmagunkról alkotott képünket? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt életünkben? Mi vagy ki szükséges ahhoz, hogy egészségesen éljünk, gondolkodjunk? Előadásukba több hagyományos farsangi elemet is beépítettek: alakoskodást, adományozást, farsangi felvonulást, lakodalmat, néhány nyelvi és más huncutságot. A Gábor Áron Szakképző Líceum X. A osztálya Lúdas Matyi történetével rukkolt elő. Bár nem kapott díjat, de javukra legyen írva, hogy az ismerős történetnek sikerült egy nagyon új köntöst adni, jó volt a néptáncuk, pörgős volt az előadás.
Kivetkőzhetnek önmagukból
A Nagy Mózes Elméleti Líceum X. C osztálya az Elképzelt szerelem című műsort adta elő: a jelenet egy lányról és egy fiúról szólt, akik már többször látták egymást. A fiú erőt vett magán, leült az általa csodált lány mellé. Zavarban van, nem tudja, mit tegyen, „mozdulatlanná vált”. Belegondol, mi lenne, ha megszólítaná a lányt. A lány érzései is hasonlóak, de fél beszélgetést kezdeményezni. Ezt követően az események a háttérben zajlanak, létrejön egy „elképzelt szerelem” részükről. Majd mindketten rájönnek, hogy ez a szerelem nem alakulna jól, nem lenne értelme megvalósítani vágyaikat, és így továbbsétálnak.
A második helyet érdemelte ki a Református Kollégium X. A osztályának Lekötelezve című, mélyenszántó gondolatokat színre vivő műsora, ami arról szólt, hogy az életünk korlátok sorozata, amelyektől próbálunk megszabadulni. A diákok vallomása szerint a farsangi időszak olyan alkalom, amikor kivetkőzhetünk önmagunkból, és azok lehetünk, akik csak akarunk, így csak rajtunk áll, hogy leszakítjuk-e a minket visszahúzó köteleket. Több darabban látványos vizuális elemeket, kitűnő jelmezeket láthattak a nézők, elmondhatjuk: mind a nyolc produkció kitűnő volt, gratulálhatunk a diákoknak és a darabok születésénél bábáskodó osztályfőnököknek!