Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mezőkövesd és Hatvan testvérvárosaink felajánlásából immár három éve, minden tanév elején 100 ezer forintos ösztöndíjban részesülhet két, az anyanyelv ápolásában jeleskedő kézdivásárhelyi diák. Idén a Nagy Mózes Elméleti Líceum két tanulója, Len Balázs (képünkön) és Szabó Hedda nyerte el az anyaországi önkormányzatok díjait.
A díjazásnál az esszé elbírálása mellett a nemzetközi, országos vagy megyei versenyeken elért eredményeket, illetve a részvételt is értékelte a szakbizottság, valamint minden olyan tevékenységet, ami a magyar irodalommal, nyelvvel és kultúrával kapcsolatos.
Mezőkövesd önkormányzata 2014-ben ajánlotta fel először a 100 ezer forint értékű Magyar Nyelvért-díjat, amellyel a magyar irodalom és nyelvápolás terén kiemelkedő teljesítményt nyújtó nyolcadikos diákokat jutalmazzák évente. A Kiss Lázár-kitüntetést idén Len Balázsnak ítélték oda, aki szorgalmának köszönhetően érdemelte ki a nevezést. Számos szavalóversenyről tért haza első helyezéssel, valamint mesemondó-versenyeken is jeleskedett.
A magyar nyelv iránti rajongása nem csupán abból fakad, hogy önazonosságát képezi, nemzetünk történelmi múltja is jóleső érzéssel tölti el. Balázs a következőképpen vélekedik anyanyelvéről: „A magyar nyelv és kultúra olyan nekem, mint madárnak az ég, amely bár korlátok közé szorítja a szellemet, ugyanakkor szabadsággal is megajándékoz.”
A Hatvany Lajos-emlékdíjat azon líceumi diákok számára hirdették, akik tanulmányaik alatt kiváló eredményeket értek el a magyar nyelv művelése területén. Ebben az évben Szabó Heddának, a Nagy Mózes Elméleti Líceum XI. osztályos diákjának ajánlotta fel Kézdivásárhely Tanácsának Kulturális Bizottsága. Hedda úgy gondolja, neki kell megkeresni a magyar nyelv azon zegzugait, amelyek feltöltik őt. A 2016–2017-es tanévben második alkalommal vett részt a Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferencián irodalom és nyelvészet szekcióban, ahol a Nemi hovatartozás hatása a fiatalok nyelvhasználatára című kutatásával második helyezést ért el. Szintén az elmúlt tanévben vett részt a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán. Negyedik éve tagja a Macskakő színjátszó csoportnak. Számos ifjúsági táborban vállal önkéntesként munkát, lelkesedésének és megbízhatóságának köszönhetően felelősségteljes megbízásokat kap.
A Hatvany Lajos-emlékdíjat Hatvan Város Önkormányzata szeptember végén, ünnepi testületi ülés keretében nyújtja át a kedvezményezettnek, a Kiss Lázár-emlékdíjat a helyi önkormányzat közbenjárásával kézbesítik a nyertesnek.