„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez alkalommal a polgármester egy elemzést tett közzé, melyben úgy fogalmazott, hogy az azóta eltelt kétéves időszakban tette, amire vállalkozott, vagyis befejezték a folyamatban levő munkálatok nagy részét, de a megmaradottaknak is látják már a végét.
A baróti önkormányzat ezen időszakban, vagyis két év alatt tizenkilenc pályázatot nyújtott be, eredményt egyelőre kevés esetben hirdettek, de az elnyert „három és fél” pályázat összértéke mintegy 10,5 millió euró. Az elöljáró bizakodó a pályázatokat, illetve azok eredményeit illetően: úgy véli, hogy a város az elkövetkező 3–4 évben nagyobb összértékű közberuházást valósíthat meg, mint az elmúlt 25 év közberuházásai összesen.
A fejlesztésekhez telkeket vásároltak, a városnak több köz- és magánvagyontárgyát telekkönyvileg tisztázták, mely folyamatot jelen mandátuma végéig be is szeretne fejezni. Ennek ellenére úgy véli, hogy az elmúlt harminc év mulasztásait (kivéve a telekkönyvezéseket) ilyen rövid idő alatt lehetetlen bepótolni, ezeket a mulasztásokat pedig igen gyakran az ő szemére vetik a polgárok.
– Nap mint nap teszünk az évtizedes elmaradás ellen, előre tekintve, nem pedig hátra – fogalmazott.
Mint mondja, azokban a városokban, községekben, ahol a fejlődés tetten érhető, s melyeket a barótiak, mint példákat hoznak fel, hogy bezzeg ott miért lehetett, 6–7 évvel ezelőtt nekifogtak a pályázatok előkészítésének. Ezért lehetett.
„Célom továbbra is az, hogy nyugodt, biztonságos, élhető, minden infrastruktúrával ellátott településeink legyenek, a legkisebb településen is elérhető legyen az elemi szintjével bezárólag az oktatás, a háziorvosi rendelés, valamint a városi kórházban az egészségügyi alapellátás. De nagy szükségünk van a minden tekintetben rendezett környezetre, ifjú szakemberek számára építendő szolgálati lakásokra, szociális lakásokra, bölcsődére, iskolaépületeink felújítására, modern városi művelődési otthonra és egy megfelelő városházára” – vallotta a városvezető mandátumának felénél.
Elemzésében kitért arra, hogy a mandátuma alatt megszerzett beruházások zöme konkrétan a jövő év tavaszán fog terepen is elkezdődni, mert nem lehet másképp: a pályázatokkal szerzett beruházások csak idővel érnek szemmel is látható megvalósításokig. De megnyugtat: lesz munka az elkövetkező években, feltehetően arányosan Baróton és a hozzá tartozó öt településen, Bibarcfalván, Bodosban, Felsőrákoson, Köpecen (Köpecbányát is beleértve) és Miklósváron.