Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Épített örökségünk több mint régi házak, kastélyok, romok összessége. Élő tanúja múltunknak, kultúránknak, mestertudásunknak. Az Örökségünk Őrei mozgalom által több mint 3000 diák fedezte fel, lakta be és európai szinten ismertette meg épített örökségünk kincseit. Az elmúlt években 13 megyében 160 műemléket fogadtak örökbe a csapatok, akik bebizonyítottátok, hogy van mire büszkék lennünk itthon, Erdélyben, és hogy kulturális örökségünknek csak akkor van jövője, ha megengedjük fiataljainknak, hogy saját képükre, saját elképzelésükre formálják, alakítsák műemlékeinket. Az idei évad rekordot döntött, hiszen több mint 600 diák szállt versenybe.
Mint azt már megírtuk, a versenyben részt vevő Kovászna megyei csapatokat március 5-én díjazták a kézdivásárhelyi Kosztándi Galériában. Az Apor Péter Szakközépiskola diákjai az Incze László Céhtörténeti Múzeum épületét, míg a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai a minorita rendházat és az egykori katonanevelde épületét fogadták örökbe. Minden csapat kiválóan teljesített, ezért Fejér László Ödön szenátor meghívására mindannyian részt vehetnek egy bukaresti parlamenti látogatáson.
A regionális döntőben a Nagy Mózes Elméleti Líceum két csapata – a minorita rendház és az egykori Székely Katonanevelde őrei – mérkőzik meg Maros megye legjobbjaival.