Bábuégetés nélkül is elűzték a telet Kézdivásárhelyről
Téltemetésnek indult, végül parádés lakodalom kerekedett belőle. Ha a bábuégetés el is maradt, a farsangot annak rendje és módja szerint behúzták Kézdivásárhelyen is.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kőrösi Csoma Sándor Líceum Tiszta Szív diákkórusa a 2017-es újraalakulását követően igyekezett bekapcsolódni a közösségi életbe, és több koncertet is tartottak. Már most teljes erővel készülnek a március 15-i gálaesten való fellépésre – tudtuk meg Gyerő Katalintól, a kórus vezetőjétől.
A Tiszta Szív diákkórus 1991-ben alakult Cseh Béla zenetanár irányításával. Művészi megszállottsággal, óriási sikerrel hirdették szülőföldünkön, Európában és Amerika kisebb-nagyobb településein a zene mindenhatóságát 2016 szeptemberéig, a karvezető nyugdíjba vonulásáig. Ezt követően kisebb szünet állt be a kórus életében, majd 2017 szeptemberében alakult újra régi és új tagokkal, összesen 32 diákkal, Gyerő Katalin vezetésével, aki egyben a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola zenetanára is. A kórus tagjai főként 5–10. osztályosokból állnak, de van egy 11. osztályos kórista is.
– Legfontosabb célkitűzéseink között szerepel a karéneklés hagyományának ápolása, hirdetni közösségekben a kodályi üzenetet, miszerint „a zene mindenkié”. Hetente megtapasztaljuk, hogy az együtténeklés olyan örömforrás, amely közösséget hoz létre, összetart, összeforraszt. Azon dolgozunk és fogunk dolgozni, hogy a szépet az emberek számára és magunk számára hozzáférhetővé tegyük. Egy célom van, a kórusban éneklő diákokkal (a pacsirtáimmal) és magammal újra és újra elhitetni, hogy amit mi együtt teszünk, az csoda – foglalta össze a kórus esszenciáját Gyerő Katalin.
Újraalakulása óta a diákkórus számos felkérésnek tett eleget. Fellépett a helyi kórusok találkozóján, négy karácsonyi koncertjük volt, most pedig a március 15-i gálaestre készülnek, és mindezek mellett igyekeznek bővíteni a repertoárjukat, hogy a diákkórusoknak kiírt versenyeken is részt tudjanak venni, és további felkéréseknek is eleget tudjanak tenni. <<