Június 29-e és július 1-je között a kovásznai polgármesteri hivatal munkatársaiból, helyi tanácsosokból és a város közéletében szerepet vállaló civil szervezetek, intézmények képviselőiből, valamint nyugdíjasokból álló 48 tagú kovásznai küldöttség látogatott a magyarországi testvértelepülésre, Pápa városába az ottani polgármester, dr. Áldozó Tamás meghívására.
– Ottlétünk első napján a döbröntei vendégház udvarán a pápai közalkalmazottakkal volt lehetőségünk ismerkedni, barátkozni, tapasztalatokat megosztani, gondolatokat váltani – számolt be az útról Gyerő József polgármester. – A szomszédos Gannán a Szent Kereszt felmagasztalása templomot tekintettük meg, ahol a Magyarország történelmében jelentős szerepet betöltő Eszterházy család számos tagja alussza örök álmát. A visszaúton megmásztuk a Döbrönte fölött magasodó sziklaszirtet, melyen a Himfy Benedek által 1367–1374 között építtetett Szarvaskő várának romjai őrzik a vidéket. Másnap a Balaton-vidék csodás tájai, napfényes, virágos, levendulaillatos üdülői, konyhái és borai nyújtottak újabb kikapcsolódási lehetőséget. Látogatásunk utolsó napján Pápa város csodálatos épített és kulturális örökségéből kaptunk ízelítőt. A történelmi barokk stílusú belváros, a Kékfestő Múzeum, az Eszterházy-kastély, a Szent István plébániatemplom dicső elődök és értéktisztelő, értékteremtő kortársak munkáját igazolja. A délutánt a várkertfürdői ellazulás és a helyszínen elfogyasztott ízletes búcsúvacsora tette felejthetetlenné. Köszönjük vendéglátóinknak a kitűnő fogadtatást, a társaságunkban eltöltött időt, a kedvességet, az őszinte kézfogásokat. Hazatérő csapatunk tagjai már tudják, miért állítják barátaink, hogy „egy kicsit mindenki pápai”.
A kovásznaiak nem tértek üres kézzel haza Pápáról, ugyanis az ottani Vadvirág és Tánc-Lánc néptáncegyüttesek ruhaneműt, játékokat adományoztak a Boldog Apor Vilmos Gyermekvédelmi Központ részére. A küldeményt Kopacz Levente tanácsos, a kovásznai RMDSZ megbízott ügyvezető elnöke adta át. Kopacz az otthont vezető Kolozsi házaspár nevében is köszönetét fejezte ki a néptánccsoportok tagjainak, azok szüleinek, és nem utolsó sorban vezetőinek, Müller Anitának és Zoltánnak. <<