Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az utolsó simításokat végzi a kivitelező cég a kantai minorita rendház épületén, amelyet kívül-belül példásan rehabilitáltak. A katolikus egyház tulajdonát képező ingatlan a felújítást követően a dévai Szent Ferenc Alapítvány ügykezelésébe kerül, amely egyrészt hagyományos mesterségeket oktató iskolát üzemeltetne abban, de tárgyalásokat folytatnak egy turisztikai szakképző főiskola indításáról is. Az épület átadására vélhetően néhány hetes csúszással, a nyáron kerül sor. A munkát végző cég azonban így is határidő előtt végez, mivel a 2019-ben megkezdett munkálatok elvégzésére 36 hónap volt a kiszabott határidő, korábban pedig olyan ígéretet tettek, hogy szeptember végére készül el az ingatlan teljes felújítása.
A munka a napokban megejtett terepszemlénk során is gőzerővel zajlott, a külső udvaron felszerelték a térvilágítás elemeit, készül a sétányok alapozása, körvonalazódik az is, hogy hol lesz zöldövezet. Az épülethez hozzátoldott vizesblokk mögött érdekes kontrasztot mutat a régi építkezésből maradt néhány „folt”, melynek köszönhetően az érdeklődők képet kaphatnak arról, miként épült Nagy Mózes esztelneki plébános, iskolaalapító szorgalmazására, jelentős közösségi és egyházi összefogás révén az egykori kantafalvi ingatlan.
A rendház volt a megalapozója a szélesebb körre kiterjesztett háromszéki oktatásnak, kis túlzással mondhatni, abból nőtt ki az alapító nevét viselő kantai gimnázium. A minorita rendház Fejér László szenátor kezdeményezésére, Böjte Csaba testvér partnerségével, valamint az RMDSZ lobbizása révén kaphatta vissza valamikori pompáját. Az érdekképviselet járt ugyanis közbe Magyarország kormányánál, hogy támogatást adjanak az épület mintegy hárommillió eurót felemésztő korszerűsítésére. Azt megelőzően Kézdivásárhely önkormányzata is pályázott uniós pénzalapokra, de a projektet azzal az indoklással utasították el, hogy nem mellé-kelték a katolikus egyház alapító okiratát. Ezért a városháza most is pereskedik, és anyagi kártérítést követel az uniós pénzeket kezelő minisztériumtól.