Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Február 9-én, pénteken a Vigadó Művelődési Ház dísztermében a kézdivásárhelyieknek lehetőségük adódott jobban megismerni Európa egyik legváltozatosabb országának, Spanyolországnak a legdélebbi tájegységét, Andalúzia régiót.
A terem kicsinek bizonyult, a szervezők nem győzték hordani a székeket az újabb és újabb érkezőknek. A 18 órakor kezdődő rendezvényre több mint százan jöttek el. Az est a Spanyolországgal kapcsolatos sztereotípiák „semlegesítéseként” is felfogható, hiszen kiderült, hogy nem csak a bikaviadalok, a gyakori sziesztázás, az egész évben tartó meleg vagy a sokak által ismert sevillana tánc jellemzi.
A Zöld Nap Egyesület által szervezett tizennegyedik nemzeti est sorozat jelenlévőit Ráduly Attila a szervezet elnöke köszöntötte, majd Isabel Fernandez spanyol és Haykuhi Harutyunian örmény EVS-önkéntesek egy flamenco tánccal nyitották meg az eseményt. Az egyesület spanyol önkéntesének köszönhetően a résztvevők virtuálisan találkozhattak azokkal a turisztikai látványosságokkal, amelyek nem annyira ismertek, de annál szebbek. A bő egyórás, vetített képekkel, kisfilmekkel tarkított előadásban előbb az ország történelméről szólt röviden, majd Andalúzia térséget mutatta be Isabel, a Don’t trash our future projekt önkéntese. Külön kitért a tartomány nevének magyarázatára is, ami a középkori arab mór megszállók által létrehozott állam, al-Andalúsz nevéből származik.
Az országot 800 éven át a mórok uralták, jelenlétüknek nyomai még ma is láthatók. Ezt követően Isa a gasztronómiára, a művészetre, a sportra és a politikára tért rá. Ugyanakkor megtudhattuk, hogy az andalúzok nagyon gyorsan beszélnek, több hangot nem, vagy nem úgy ejtenek ki, mint ahogy a művelt köznyelvben. Az előadásban helyet kaptak a különböző alkoholos különlegességek és a húsvéti ünnepségek bemutatása. A videóbejátszásokkal tarkított, gazdag bemutató végén néhány bátor résztvevő a macarena táncot is kipróbálta. A több mint egy órás interkulturális estet Derzsi Katalin, a szervezet tagja tolmácsolta. Az Andalúziáról szóló bemutató spanyol töltött tésztabatyuk (empanadas) elfogyasztásával fejeződött be. <<
Ráduly Attila