Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem éri meg felavatásának tizedik évfordulóját a Székely Hadosztály legendás parancsnokát ábrázoló kézdivásárhelyi műalkotás: a 2009. december 12-én leleplezett, az előző városvezetés által állított szobrot a mostani önkormányzatnak el kell távolítania – számolt be tegnapi sajtótájékoztatóján Bokor Tibor polgármester. Az elöljáró összefoglalta az előzményeket is: Dan Tanasă és az általa vezetett civil szervezet jelentette fel az önkormányzatot minden létező állami szervnél, ennek „köszönhetően” február 8-án kaptak is egy átiratot a megyei műemlékvédelemtől, ami pontosításokat kért a műalkotással kapcsolatosan; erre válaszoltak. Április 17-én az építkezési felügyelet is felszólította a városvezetést, hogy lépjenek a törvényesség útjára, így a városháza megkezdte az urbanisztikai iratcsomó összeállítását, jóllehet időközben kiderült: Tanasă a rendőrségen is feljelentette őket.
Az építkezési engedély megszerzéséhez azonban a megyei főépítész jóváhagyására is szükség van, az viszont május 17-én – a műemlékvédelmi bizottság május 8-án megfogalmazott javaslata nyomán – visszautasította a kérelmet, így a folyamatot nem tudták elindítani. A műemlékvédelemtől május 16-án érkezett egy átirat a városházára. „Igaz, hogy ők nem szabtak időpontot a szobor eltávolítására, de a megfogalmazás értelmében egyértelmű, hogy a törvény betartása nem teszi lehetővé, hogy június 16-ánál hosszabb ideig húzzuk az időt” – magyarázta Bokor.
A polgármester elmondta: ötleteket vár a lakosságtól, civil szervezetektől és a történelmi egyházaktól, hogy közösen találják meg a szobor helyét.
– Mindaddig, amíg megtaláljuk a végső helyét, a szobor a gyűlésterembe kerül, de nem szeretném, ha túl sokáig itt maradna, közszemlére kell bocsátani” – summázott Bokor.
A polgármester kifejtette: mivel pályázatuk van a kaszárnya felújítására, vélhetően felszólítás nélkül is el kellett volna távolítaniuk a szobrot, ugyanis a régi bejáratot megnyitják, a műalkotás pedig pont ott található. Tudni kell, hogy a román nacionalisták által kifogásolt szobrok vagy magyar-székely jellegű nemzeti jelképekbe a bíróság és az államhatalom nem tud belekötni csak abban az esetben, ha azok közterületeken vannak elhelyezve.