Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sok év kihagyás után, 2018-ban újra átadták a Pro Urbe díjat Kézdivásárhelyen dr. Szőcs Géza pedagógus, helytörténész, kultúraszervező részére, így Kalith Attila atlétikaedző, Incze László történész és özv. Vikol Kálmánné (szül. Poller Erzsébet) pedagógus után ő volt Kézdivásárhely negyedik Pro Urbe díjasa, hozzájuk csatlakozott 2019-ben dr. Vitális Sándor nyugalmazott főorvos, Deme László nyugalmazott tanár, a Nagy Mózes Líceum volt igazgatója, valamint Vetró András szobrászművész.
A Pro Urbe díjak átadását az Őszi Sokadalom nyitónapján, szeptember 3-án, pénteken 17 órától tartják a Vigadó Művelődési Ház dísztermében. A méltatást dr. Borcsa János magyartanár, a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületi tagja tartja, beszédet mond Bokor Tibor polgármester.
A Pro Urbe díj idei jelöltje több mint fél évszázadon keresztül nagy szakmai felkészültséggel, hozzáértéssel és áldozatkészséggel szolgálta egész Kézdivásárhely és a hozzá tartozó kistérség egészségügyi ellátását. Dr. Biró Gábor ideggyógyász szakorvosként 1972. december 1-én kezdte meg hivatása gyakorlását Kézdivásárhelyen, és teljességgel 2019-ben hagyta abba parxisát. A járóbeteg-rendelői munkával párhuzamosan a kórház belgyógyászati osztályán biztosítottak számára lehetőséget betegei befektetésére, szakirányú gyógykezelésére. 1981-ben sikeres főorvosi vizsgát tett, ami egyrészt a kórház számára magasabb besorolást jelentett, emelte az intézmény elismertségét, másrészt pedig az orvos kompetenciáját növelte, ami azt is maga után vonta, hogy immár két kórteremben folytathatta betegei ellátását. Az ő munkájának köszönhetően gyarapodott az 1990-es évek elejétől a kórház műszaki ellátottsága, emellett kapcsolatépítéseinek köszönhetően rászoruló betegeit anyaországi kezelésekben sikerült részesítenie, a tudományszervezés terén pedig az ő irányításával zajlott le Kézdivásárhelyen 1992. őszén az Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvosi és Gyógyszerészeti Szakosztályának II. Kongresszusa. Dr. Biró Gábor gazdag szakmai és élettapasztalatát emlékiratban örökítette meg, amelyet 2017-ben az Ambrózia Kiadó jelentetett meg.