Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A város elöljárósága, valamint Gál Károly parlamenti képviselő együtt helyeztek el koszorúkat az iskola udvarán található, a mártírokra emlékeztető kopjafánál. Benedek-Huszár János polgármester megtiszteltetésnek nevezte, hogy részt vehetett egy ilyen eseményen, Gál Károly parlamenti képviselő pedig arról a következőket jegyezte meg:
„A történelem során mindig voltak olyanok, akik felvállalva nemzetük érdekeit, beálltak a sor elejére. Így volt ez 1849. október 6-án, és így van ez a mai napon is. A 13 aradi vértanú helytállásával, bátorságával, nemzete iránti elköteleződésével hitet adott az embereknek, megerősítve őket, hogy folytatni kell a szabadság iránti küzdelmet. A világosi fegyverletétel utáni vérengzéssel ugyan megpróbáltak megtörni bennünket, és elvenni a szabadság iránti vágyunkat, de mindvégig álltuk a sarat. Fejet hajtunk, emlékezünk. De az emlékezés után fejünket felemeljük, a jövőbe tekintünk, mert élni és tenni akarunk, hogy őseink áldozata ne legyen hiábavaló. Tisztelet a hősöknek!”– írta.