Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bodoki csoportba tíz gyerek és egy felnőtt jelentkezett, akik heti egy alkalommal egy órában, a helyi iskolában játékosan tanulhatnak zeneelméletet és zenetörténetet a gyakorlati furulyaoktatás mellett.
A népiskola pedagógusa, Deák Kincső fuvola- és furulyaoktató elmondta, a hangszeroktatás egyénileg, az elméleti képzés pedig csoportosan zajlik október elsejétől. Az éves tandíj 650 lej, melynek felét a szülők, felét pedig a bodoki önkormányzat fizeti.
A furulyaoktatás nem új keletű a községben, hiszen Deák Kincső vezetésével öt éven keresztül működött a Reménység furulyacsoport, mely szilárd alapokat és motivációt adott több gyerek számára is. A pedagógus büszkén emelte ki régi tanítványai közül Daragics Bellát és Máté Izabellát, akik a zenei pályát választották, és a művészeti líceumban tanulnak tovább, valamint Sinka Krisztát, aki a Zöld Fenyő Néptáncegyüttes népdalénekese.
„A zene többet mond minden szónál. A hangszeroktatást érdemes minél kisebb korban elkezdeni, hiszen könnyebben fejleszthető a gyerek hallása, ritmusérzéke, hangkészlete, emellett számos nép- és gyerekdalt sajátítanak el. Soha nem késő elkezdeni a tanulást, a felnőttek, különösen a pedagógusok esetében nagy előnnyel jár egy hangszer ismerete. A népiskola keretében nyári táborozásra is adódik lehetőség bárki számára, mely kiváló intenzív tanulási lehetőséget garantál” – tette hozzá.