Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden a kovásznai művelődési ház Ignácz Rózsa-termében, a Fábián Ernő Népfőiskola szervezésében Pordány László, az Antall-, majd az Orbán-kormány nagykövete tartott előadást A nyugati magyarság helyzete napjainkban címmel.
Balogh Zoltán esperes, a népfőiskola elnöke köszöntötte az előadót, aki az Antall-kormány idején Ausztráliában és Új-Zélandon, 2011–2014 között Kanadában teljesített szolgálatot, mint a Magyar Köztársaság nagykövete. Pordány elmondta: szakmai tevékenységének fő célkitűzése mindig is az volt, hogy az adott körülmények között és azokat lehetőleg tágítva közelebb hozza egymáshoz a magyar, illetve a nyugati kultúrát, szellemi életet és világlátást.
Előadásának fő témáját a magyarság – többek között – Ausztráliába, az Amerikai Egyesült Államokba és Kanadába történő kivándorlása képezte. Elhangzott, manapság Magyarországról százezrek, míg Romániából milliók vándorolnak Nyugatra. Egy illúziót is eloszlatott: „Sokan 4 millió amerikai magyarról beszélnek, holott a valós szám félmillió, és tovább csökken. A Kanadában élő magyarok száma 150–200 ezerre tehető, míg Dél-Amerikában nagyjából 200 ezren lehetnek” – summázott Pordány.