Lendületes évkezdés az Udvartér Színháznál
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legújabb előadás mellett és a tájelőadások sora is folytatódik. Lendületesen kezdi az évet a kézdivásárhelyi Udvartér Színház.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ünnepi hangulatban várta az évbúcsúztatást a község lakossága, melynek idősebb és hátrányos helyzetben levő tagjaira minden évben külön gondot fordít az önkormányzat. Az elmúlt 15 esztendőben egyszer sem maradt el a kedves karácsonyi gesztus, a 75 éven felüliekhez és nehezebb sorsban levő családokhoz eljutatott csomag. 2021 karácsonyát megelőzően a polgármesteri hivatal felkérésére 27 cég adakozott, az összegyűlt adományból 550, tartós élelmiszert és szaloncukrot, kalácsot tartalmazó csomagot kaptak a felnőttek, 395-öt az iskolások és óvódások.
A közösségi életért a maguk során a civil egyesületek és az egyházak is tesznek, ehhez az önkormányzat is támogatást nyújt. A szentivánlaborfalvi ifjúsági egyesület, az IMUK, a nyugdíjasok egyesülete és az Atlantisz fúvószenekar egyaránt várja, hogy birtokba vehesse a felújított Pünkösti-kúriát, de előbb még a finanszírozó, az AFIR (Vidéki Beruházásokat Finanszírozó Ügynökség) át kell vegye az épületet. Itt is a bürokratikus procedúrák késleltetik a folyamatot, a belső felszerelésekre kiírt közbeszerzést többször meg kellett ismételni, mert mire a hatóság jóváhagyta a kiszemelt számítógép, tévé vagy hangosító berendezés beszerzését, az elfogyott, új engedélyt kellett beszerezni, ez újabb hónapokat igényelt, részletezte a polgármesterasszony. De most már a bútorzat és minden egyéb is a helyére került, az átvétel is hamarosan megtörténik. Addig is a civilek teszik a magukét, a szentiváni fiatalok például adventi koszorút és karácsonyfát állítottak a faluban, és bár kevesebb a fellépési lehetőség, de az Atlantisz zenekar tagjai is rendszeresen gyakorolnak, a nyugdíjasok pedig új tagokat toboroznak, hogy bővüljön a klub tagsága. Bikfalván a Demeter házaspár szövésre tanítja a gyermekeket a kultúrotthonban kialakított kis műhelyben.
Ami a gazdasági életet illeti, 2021-ben több egyéni és családi vállalkozás létesült a községben, főleg kenyér- és kürtőskalácssütéssel foglalkozók váltottak ki működési engedélyeket, de egy pékség is létesült Uzonban. Nagy cégek máshonnan sem telepedtek ide, annak ellenére, hogy Uzon és a hozzátartozó falvak nagy vonzerővel bírnak mind a brassóiak, mind a megyeszékhely számára. Az elmúlt időszakban több mint 100 más megyei lakos vásárolt ingatlant hétvégi vagy lakóháznak a község területén, legtöbben Bikfalván és Lisznyón. A városiak beköltözése új természetű konfliktusokhoz vezet, egyesek a régi falu hangulatának eltűnését siratják, mert új aszfaltút vezet a ház előtt, mások pedig a csorda által az aszfalton hagyott tehénlepények miatt bosszúsak. – Kompromisszumkészségre van szükség mindenki részéről – vonta le a következtetést a polgármester.