„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mindez maradéktalanul meg is valósult a hónap elején megtartott, péntektől vasárnapig tartó, Fekete ribizli ünnepe elnevezés alatt megrendezett falunapok során. A gazdag programból felvillantunk néhány momentumot, helyszűke okán a teljesség igénye nélkül.
Az ünnep megnyitó mozzanataként látogattak Esztelnekre Bene Zoltán és Bíró Attila lemhényi magángyűjtők, akik az egész hétvége folyamán látogathatóvá tették a közönség számára az általuk gyűjtött I. és II. világháborús emléktárgyakat, amelyek nem kis népszerűségnek örvendtek. Lőrinczi Dénes a témához kapcsolódó Édes emlék (Szerelmes képeslapok a nagy háborúból) című könyvét mutatta be az érdeklődő közönség számára.
Szombaton gyerekvetélkedőkkel kezdődött a nap, a CSÁKESZ szervezésében. A kicsik kipróbálhatták magukat akadálypályán, szabadulószobában, illetve vízilufi-vetélkedőn. A felnőttek favágó- és főzőversenyen méretkeztek meg, a benevezett csapatok nagy odaadással álltak a „megpróbáltatások” elé
A népi délutánon felléptek a helyi Hamuvirág Néptáncegyüttes középső és nagy csoportjai, a testvértelepülésről érkezett Kisliget Néptánccsoport, a kézdiszentléleki Perkő Néptáncegyüttes és a kézdiszentkereszteti Tisztácska és Tisztás Néptáncegyüttesek
A vasárnap szentmisével kezdődött a ferences templomban, amelyet az 1916-ban elhurcoltakért ajánlottak fel. Azt követően kivonultak a temető kertjébe, ahol ünnepi műsor keretében méltóságteljesen megemlékeztek az ártatlanul elhurcoltakról, felavatták az új emlékművet (a régi mását) az emlékezés, a múlt és jelen közötti kapcsolatteremtés jegyében.