„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ez az egyetlen köpecbányai megmaradt bányabejárat” – mondta nemrég Nanicsák-Tókos Dávid, a köpeci Bányászati Magángyűjtemény alapítója és létrehozója, aki fiatal kora ellenére a legnagyobb lelkesedéssel és szenvedéllyel gondozza, gyűjti a még megmaradt erdővidéki bányászrelikviákat.
Ezt a bányát 1947-ben nyitották Kolumbán Géza birtokán, innen eredt a neve, de ennek a bányának a nevéhez fűződik a legnagyobb erdővidéki bányaszerencsétlenség emléke is.
„A régi Zeyk-bánya térképének a November 7. bánya új térképével való topográfiai egyeztetésből eredő pontatlanság miatt katasztrofális vízbetörés következett be, a bányaüzem történetében páratlan bányaszerencsétlenséget okozva” – olvasható a Kisgyörgy Zoltán – dr. Vajda Lajos szerzőpáros által írt, Köpecbánya 1872–1972 című könyvben. A szerencsétlenség 1951-ben történt. Az akkor elhunyt bányászok a köpeci temetőben, egymás mellett nyugszanak, sírjukat egyébként szintén a baróti önkormányzat újíttatta fel.