Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kolozsi Istvántól, a Boldog Apor Vilmos Gyermekvédelmi Központ vezetőjétől megtudtuk, hogy idén 5 végzőse volt az otthonnak. Ezekből kettő szakiskolás, és három filológia szakon fejezte be a tanulmányait.
Azon kérdésre, hogy az iskola végeztével, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak a gyermekvédelmi központban, Kolozsi tudatta:
– A tanulmányok befejezésével továbbra is a Dévai Szent Ferenc Alapítvány szárnyai alatt maradhatnak a fiatalok. Az intézmény támogatja a fiatalokat, ha folytatják a tanulmányaikat, ha egyetemre mennek, vagy ha munkát vállalnak – mondta Kolozsi.
Megtudtuk, hogy az iskola elvégzése után, ha az illető bentlakó nem folytatná az évben a tanulmányait, vagy épp érdeklődést mutat a szociális munka iránt, akkor nevelőként is dolgozhat a Dévai Szent Ferenc Alapítvány valamelyik otthonában.
A kovásznaiak esetében is számos példa volt már arra, hogy több végzős diák tevékenykedett nevelőként az intézményben.
Kolozsi István elmondta, hogy a tanév végeztével, és a nyár beköszöntével sem áll meg az élet az intézményben, hiszen ilyenkor (normális esetben, amikor nincs járványügyi szigorítás, mint idén – szerk.) kirándulásokat szerveznek. Egyik kedvenc helyük a turisták körében nagy népszerűségnek örvendő Tündérvölgy, Kovásznán.
A másik tevékenység, amit minden évben elvégeznek, az a karbantartás, meszelés, és takarítás. Ezt a munkát az otthonvezetők közösen a bentlakókkal végzik, akik közül a nagyobbak már többéves tapasztalattal is rendelkeznek a lakásfelújító munkálatból, köszönhetően az éves karbantartási munkáknak.
Mindezek mellett, tevékenységként Kolozsi megemlítette a zenei oktatást, képzést is, ugyanis az otthonnak három saját zenekara van, amelyeknek ő a vezetője.
A Sicton és a Juniton a könnyedebb zenét játszó együttesek, míg a Schola Patrona Hungarorum az otthon kórusa. Mind az együttesek, mind a kórus aktív szereplői a helyi rendezvényeknek, de ugyanakkor az elmúlt évek alatt megfordultak számos más Kovásznán, vagy akár megyén túli eseményen is.
Kolozsi István szerint az otthonban nyújtott, keresztény értékekre helyezett nevelés mellett a zenei képzés is fontos a fiatalok életében, ezért is vállalta fel, hogy minden olyan bentlakó gyereknek, akik érdeklődnek a zene iránt, hangszeres és énekes képzést tanít.