„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A különböző felnőtteket és gyermekeket segítő projektek 2018-ban indultak Petőfalván, de csak 2019 őszéig tarthattak, hiszen a pandémia ennek is gátat szabott. A Caritas háromszéki szervezetének elsősorban gyerekeket célzó tevékenysége április elején indulhatott újra Szabó Kunigunda irányításával. A heti két foglalkozáson, amelyet kedden és pénteken tartanak, alkalmanként nagyjából tíz, hátrányos helyzetű roma kisgyermek vesz részt.
A nevelő aktivitásnak a székelypetőfalvi elemi iskola és óvoda termei adnak otthont, valamint az intézmény udvara, ha az időjárás megengedi. A közös játék során a kicsiket rávezetik azokra a megoldásokra, amelyek a mindennapi élet problémáin is segíthetnek, de közben a szórakozás sem maradhat el. A kikapcsolódás azonban nem feltétlenül az első szempont, habár nem elhanyagolható. A munka alatt ugyanis a gyermekek viselkedését is megfigyelik, feltérképezik viszonyaikat, problémáikat, amelyeken igyekeznek úgy segíteni, hogy az kihasson jelenükre, de jövőjükre egyaránt.
Szabó Kunigunda szociálpedagógus, a Gyulafehérvári Caritas munkatársa, a tevékenységek irányítója a romkat.ro-nak ennek kapcsán elmondta, olyan fejlesztő játékokra fektetik a hangsúlyt, amelyek segítik a kicsiket a barátkozásban, egymás elfogadásában.
– Azt látom, hogy az iskolában is sokat foglalkoznak velük, hiszen a gyerekek tanítónője nagyon elhivatottan dolgozik, mi pedig ezt a törekvését támogatjuk, és emellett kiegészítő tevékenységet végzünk. Azért kellenek ezek a foglalkozások, hogy ők elfogadják környezetüket, továbbá, mert egyesek hirtelen haragúak és agresszívek. A célom az, hogy csökkentsem a bennük lakozó agressziót, vagy megtanítsam legalább kezelni azokat a helyzeteket, amikor erőszakossá válnak – fejtette ki a szociálpedagógus.